×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. augusts, 2015
Drukāt

Pieņēma “dāvanā” zemi un atteicās no pirmpirkuma tiesībām. KNAB soda trīs Valkas novada domes deputātus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par ziedojumu pieņemšanas ierobežojumu neievērošanu piemērojis naudas sodu 70 eiro apmērā trīs Valkas novada domes deputātiem, kuri pērn jūnijā piedalījās lēmuma pieņemšanā un balsoja “par” dāvinājuma līguma apstiprināšanu, saskaņā ar kuru dome pieņēma nekustamo īpašumu no personas, kuras dāvinājums ietekmēja domes 2013.gadā pieņemtu lēmumu. Ar šo 2013.gada lēmumu tika atcelts cits domes lēmums par pirmpirkuma tiesību izmantošanu uz nekustamo īpašumu un apstiprināts nodoma līgums par dāvinājuma līguma noslēgšanu, ziņo aģentūra LETA.

Kā vēstīts KNAB mājaslapā, sodītie deputāti ir Mārtiņš Kreilis (“Vienotība”, “LZS”), Andis Sula (“Vidzemes partija”) un Vita Bērziņa (“Vidzemes partija”).

Foto- valka.lvFoto- valka.lv

Valkas novada deputāti - Mārtiņš Kreilis (no kreisās), Vita Bērziņa, Andis Sula.

Dome pieņēma nekustamo īpašumu „Drilles” no personas, kuras dāvinājums ietekmēja domes lēmumu neizmantot pirmpirkuma tiesības uz 34,6 hektāru nekustamo īpašumu “Jaunalieši”, kurā ietilpa nekustamais īpašums “Drilles” Valkas pagastā.
Dome noslēdza nodoma līgumu par dāvinājuma līguma noslēgšanu.

IKNL 14.panta otrā un trešā daļa nosaka, ka valsts amatpersonai vai koleģiālajai institūcijai ir aizliegts prasīt vai pieņemt no fiziskās vai juridiskās personas ziedojumu, kā arī cita veida mantisku palīdzību publiskām vajadzībām, ja ziedojums vai palīdzība ietekmē lēmuma pieņemšanu attiecībā uz šo fizisko vai juridisko personu. To var pieņemt, ja sniedzējs ir kāda neiesaistīta trešā persona un ja tas neveicina valsts amatpersonas nokļūšanu interešu konflikta situācijā.

Nekustamā īpašuma ‘’Drilles’’ dāvinātājs nav uzskatāms par neiesaistītu trešo personu, savukārt dāvinājums ir ietekmējis Domes lēmuma pieņemšanu par atteikšanos no pirmpirkuma tiesībām uz nekustamo īpašumu „Jaunalieši”.

Pērn LETA jau ziņoja, ka īpašums “Drilles” piederēja Mārim Drillem, kurš “Jaunaliešus” iegādājās par 3200 eiro.

Pērn saistībā ar šo darījumu Valkas novada domes deputāts Aivars Sjademe nosūtīja aicinājumu savam partijas biedram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram (VARAM) Romānam Naudiņam (VL-TB/LNNK) atlaist Valkas novada domi un tās priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli.

Krauklis gan skaidroja, ka attiecīgais lēmums pieņemts, jo lielākā daļa īpašuma bijusi lauksaimniecības zeme, ko pašvaldība nebūtu tiesīga izmantot. Pirmpirkuma tiesība sākotnēji gribēja izmantot, jo neliela daļa, 5,66 hektāri, no kopējā īpašuma platības atrodas Pedeles upes krastā un ir iekļauta Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ainavu aizsardzības zonā. Īpašums robežojas ar pašvaldībai piederošu zemes gabalu, kur bija paredzēta atpūtas zona, lai veicinātu tūrisma attīstību Valkas pilsētā. Visas Pedeles upes garumā bija paredzēta krastu labiekārtošana, uzbūvēt gājēju tiltu pār Pedeli, izveidojot dabas un atpūtas takas.

Tomēr īpašuma pircējs Māris Drille izteicis piedāvājumu, solot īpašumā ar laiku attīstīt saules enerģijas elektrostaciju. Krauklis cerēja uz jaunām darbavietām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu gan ir piemērots bargs sods deputātiem par nelikumīgām darbībām! Tikai 70. evriki! Td jau korupcija var zelt un ziedēt!
    Vai tikai neaizmirsa pierakstīt rtīs nillītes?

Draugiem Facebook Twitter Google+