×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Piepildās sapnis par dzeramo ūdeni

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Paldies, paldies visiem!” klausulē atskan priecīgā Janas Gailes, piecu bērnu māmiņas, balss, kad piezvanu, lai noskaidrotu, kā veicies ar ziedojumiem un vai īstenojies sapnis par dzeramo ūdeni savā mājā.

 

Jā, pāris mēnešos pēc raksta (“LA”, 1.06.2012.) publicēšanas, kurā stāstījām par Janas ģimenes lielāko problēmu – dzeramā ūdens trūkumu, nepieciešamā naudas summa tika saziedota, un nu vecajā mājā no krāna tek ūdens.

 

Daudzbērnu ģimenes māmiņa pateicas visiem, kas viņus atbalstīja kaut ar padomu, bet īpaši tiem, kuri ziedoja gan naudu, gan savu darbu, jo saviem spēkiem vien tādu laimīgu mirkli viņi sev nespētu sarūpēt. Ilgus gadus kuplajai ģimenei nācās ļoti taupīgi lietot dzeramo ūdeni, jo vecā aka zemā gruntsūdeņa dēļ tikpat kā izsusēja. Ģimenes galva Mārcis pēc dzeramā ūdens brauca pie kaimiņiem, bet ikdienas vajadzībām, tādām kā veļas mazgāšana, ūdeni ņēma no dīķa. Tā ūdens kvalitāte nav nekāda spožā, tāpēc duļķes un citi piemaisījumi tika cauri filtriem un nereti sabojāja veļasmašīnu.

No smago spaiņu cilāšanas ļoti cieta Janas jau tā slimā mugura. Pirms diviem gadiem viņa pārcieta operāciju, pēc kuras viņai piešķīra trešās grupas invaliditāti un 45 latu pensiju. Mugura arī tagad jāsaudzē, nedrīkst cilāt smagumus, pat zemes rakšana sagādā sāpes.

 

Neredzot citu iespēju, kā grūtības ar ūdeni risināt, Jana vērsās labdarības organizācijā “Ziedot.lv”. Drīz vien pirmā puse no dziļurbumam nepieciešamās summas bija saziedota. Par to jāpateicas atsaucīgajam uzņēmumam “First Data Latvia”. Bet trūka vēl 1700 latu…

 

Šovasar Janu un Mārci viņu lauku mājās Laucienes pagastā apciemoja arī “Latvijas Avīzes” žurnālisti. Mēs pārliecinājāmies, ka ģimene, lai gan dzīvo trūcīgos apstākļos, tomēr ir draudzīga, optimistiski noskaņota, bērni palīdz vecākiem, labi mācās un piedalās skolas sabiedriskajā dzīvē. Jana uzskata, ka “LA” publicētais raksts bijis kā atspēriena punkts, lai sapnis par ūdeni beidzot īstenotos. Firma, kas ierīko dziļ-urbumus, paziņoja, ka nolēmusi viņas ģimenei ziedot savu darbu – tas ir, visu, kas saistīts ar dziļurbumu, veikt brīvprātīgi, bez maksas. “Tas ir apbrīnojami, ka mūsdienās ir iespējama tāda pašuzupurēšanās. Ne jau tikai mums klājas grūti, daudziem cilvēkiem šajā pēckrīzes posmā nav viegli,” atzīst Jana. Par abām brigādēm, kas strādāja, ierīkojot dziļurbumu un ūdensvadu, sieviete saka tikai labākos vārdus.

 

Mirklis, kad caurulēs beidzot ieburbuļojies ūdens, bijis ļoti emocionāls. “Aiz laimes nokritu uz ceļiem, asaras ritēja man pār vaigiem, un es pilnā balsī saucu – ūdens, mums ir ūdens!” Jana atzīstas, ka sākumā tam bijusi nepatīkama piegarša. Nospriedusi, nekas, galvenais, ka tas ir mājā, nav jāved no kaimiņiem vai jāstiepj no dīķa.

 

Pēc pāris nedēļām ūdens kvalitāte uzlabojusies, un nu ģimene atzīst – gardāku ūdeni neesot dzēruši!

Nedaudz no labo cilvēku saziedotās naudas esot atlicis, par to iecerēts ierīkot duškabīni un arī tualeti, bet ūdens uzsildīšanai iegādāsies boileru. Lai savestu kārtībā simtgadīgo māju, nepieciešami daudz prāvāki līdzekļi.

Uz jautājumu par ģimenes ikdienas gaitām, Jana atbild caur asarām – viņas dzīvesbiedrs Mārcis tieši tobrīd atrodas ceļā uz Vāciju. Latvijā vīrs strādājis dažādus gadījuma darbus, viņa sirdslieta ir autoremonts. Servisa īpašnieks, pie kura viņš kādu laiku strādājis, par darbu nesamaksāja. “Palikām tukšā. Tad arī nolēma, ka jābrauc peļņā uz ārzemēm,” skumji saka Jana. Bet tūlīt pat apņēmīgi piebilst, ka ne jau nauda dzīvē ir galvenais, galvenais ir veselība. Arī vīram ir veselības problēmas, sāp mugura.

Cik ilgi vīrs paliks Vācijā? Sākumā tie būs trīs mēneši, pārbaudes laiks, lai gan saimnieks, krieviski runājošs uzņēmējs, vēlējies, lai uz Vāciju pārceļas visa ģimene. Piecu bērnu māmiņa tādam pavērsienam neesot piekritusi.

 

“Es noteikti negribu pamest Latviju, lai gan nauda mums ir ļoti vajadzīga – gan mājas remontam, gan par operāciju slimnīcai vēl jāmaksā 600 latu,” Janas balss iedrebas. Sākumā viņa aizbraukšot apskatīties, kā vīrs iekārtojies, tad, iespējams, varētu turp doties ar mazākajiem bērniem.

 

Savukārt vecākajiem dēliem pamatskola jāpabeidz Latvijā, Samuēls šobrīd ir 9. klases skolnieks un nolēmis tālāk mācīties vidusskolā, lai pēc tam apgūtu arī kādu noderīgu profesiju.

“Visskumjākais, ka izšķiršanās par nākotni notiek tieši tagad, kad ar “Ziedot.lv” un citu atbalstītāju palīdzību esam atrisinājuši pašu sāpīgāko problēmu – dzeramā ūdens trūkumu. Tomēr, ja tik tiešām uz kādu laiku aizbraucam, māja tukša nepaliks, te apmetīsies mans brālis. Bet mums tā vienmēr būs vieta, kur atgriezties,” apņēmīgi nosaka Jana.

 

Projekts “Aka piecu bērnu ģimenei”

Dziļurbuma veikšanai 1800 latus ziedoja uzņēmums “First Data Latvia” un tā darbinieki, kā arī urbšanas darbu firma SIA “Totas”, kas trūkstošo naudas summu dziļurbuma veikšanai sedza no saviem resursiem! Privātie ziedotāji saziedoja 418 latus. Paldies visiem!

Uzziņa

“Laimīgai Latvijai” ir ilgtermiņa palīdzības projekts, kura ietvaros atbalstu saņems ģimenes ar bērniem invalīdiem, senioru ģimenes, ģimenes, ko skārušas pēkšņas nelaimes, smagi slimi cilvēki un centīgas, bet trūcīgas ģimenes.

Lai iesaistītos palīdzības sniegšanā Latvijas ģimenēm, izvēlieties ērtāko ziedošanas veidu:

Ziedojot ar internetbankas palīdzību “Ziedot.lv” mājas lapā www.ziedot.lv ar norādi konkrētam projektam.

Zvanot pa ziedojumu tālruni 90067009 (ziedojums – 1 lats).

Ziedojot 684 ziedojumu kastītēs veikalu tīklā “Maxima” visā Latvijā.

Iegādājoties no otrreizējās pārstrādes stikla gatavotus garšvielu traukus “Ziedot.lv” kioskā, www.laimigailatvijai.lv vai “Maxima” XX un XXX veikalos.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+