×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Piereģistrēts pirmais uzņēmums ar pamatkapitālu eiro valūtā

LETALETA

Uzņēmumu reģistrā reģistrēta pirmā sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), kuras pamatkapitāls ir nevis latos, bet eiro, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja UR pārstāve Sandra Notruma.

“Uzņēmuma nosaukums ir SIA “Grif 33″, un tās pamatkapitāls ir 2846 eiro, kas atbilst 2000 latu – ierastajam SIA pamatkapitālam. Uzņēmuma darbības profilu gan nezinām, jo saskaņā ar jaunajiem noteikumiem Uzņēmumu reģistrā tiek iesniegti tikai pamatdati. Komersantam nav pienākums norādīt darbības veidu,” sacīja Notruma.

Jaundibinātais uzņēmums, iespējams, ietilpst uzņēmējam Guntim Rāvim piederošajā holdinga grupā, kurā jau ir vairāk nekā desmit SIA ar nosaukumu “Grif”. Ar Rāvi sazināties “Nozare.lv” pagaidām nav izdevies.

Kā ziņots, kopš 9.jūlija jaundibinātiem uzņēmumiem ir iespēja pamatkapitālu reģistrēt eiro. Pamatkapitāla pārreģistrācija eiro uzņēmumiem ir obligāta, un tā būs jāveic trīs gadu laikā.

Kā jau vēstīts, Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padome (ECOFIN), kurā darbojas ES valstu finanšu ministri, šodien pieņēma galīgo lēmumu par Latvijas uzņemšanu eirozonā. Līdz eiro ieviešanai Latvijā atlikušas vēl 174 dienas – 2014.gada 1.janvārī Latvija kļūs par 18.eirozonas valsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar līdz šim Latvijas Bankas apstiprināto oficiālo kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+