×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Pirmajā dienā Uzvaras parkā maz Otrā pasaules kara upuru pieminētāju

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā, Uzvara parkā, šovakar pēc plkst.18 bija pulcējušies aptuveni 150 cilvēku, lai pieminētu Otrā pasaules kara upurus, novēroja aģentūra LETA.

Cilvēku skaits pasākuma vietā lēnām pieaug, un ap plkst.19 uz Uzvaras parku turpināja doties cilvēki.

Pie pieminekļa “Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem” ir uzbūvēta liela skatuve, kur uzstājas dažādi folkloras, vokālie un deju kolektīvi. Koncerta vadītāji klātesošos uzrunā gan latviešu valodā, gan krieviski. Koncertu vēro aptuveni 100 cilvēku – galvenokārt vecāka gadagājuma. Pasākumu apmeklē arī ģimenes ar bērniem un jaunieši.

Vērojot koncertu, populārākajām dziesmām cilvēki dzied līdzi, daži arī dejo. Daļa pasākuma dalībnieku pastaigājas pa parku, atpūšas pie kafejnīcām. Daudzi cilvēki arī noliek ziedus pie pieminekļa.

Tikai dažiem pasākuma apmeklētājiem pie apģērba ir piesprausta Georga lentīte, bet lielākajai daļai to nav. Pasākuma vietā lentītes netiek dalītas.

Pasākumu uzrauga gan Rīgas pašvaldības, gan Valsts policija, kā arī apsardzes firmas darbinieki. Pasākums norit mierīgā gaisotnē. Arī Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Sigita Pildava aģentūrai LETA sacīja, ka viņas rīcībā nav informācijas par to, ka pasākuma vietā būtu notikuši kādi starpgadījumi.

Aģentūra LETA gan šovakar novēroja arī divus ar Georga lentītēm rotājušos jauniešus, kuri kārtoja dabiskās vajadzības tam neparedzētā vietā – pie privātmājas aiz Uzvaras parka. Šiem jauniešiem rokās bija divlitrīga plastmasas alus pudele.

Šodien ir pirmā diena, kurā biedrība “9.maijs.lv” Uzvaras parkā rīko Otrā pasaules kara upuru piemiņas pasākumus. Galvenie svētku pasākumi tradicionāli notiks 9.maijā, kad jau no plkst.10 Uzvaras parkā sāksies svinības par godu “nacisma sagrāves gadadienai”. Plkst.10 notiks svinīgā ziedu nolikšana pie pieminekļa padomju atbrīvotājiem, pēc kā sāksies svētku koncerti, kurus atklās Maskavas Lielā teātra ansamblis “Kaprīze”. Dienas gaitā uz skatuves uzstāsies vairāk nekā 500 mākslinieku.

Plkst.19 tiks noturēts minūti ilgs klusuma brīdis karā bojā gājušajiem, bet pēc tam pasākumu turpinās Aleksandra Kazakova, grupas “DaBa”, kā arī grupas “The Twins Peak” un solistes Anželas Serkevičas uzstāšanās.

Biedrība “9.maijs” informē, ka šajā dienā Uzvaras parkā īpašie viesi būs Maskavas Lielā teātra operas zvaigznes – plkst.20.40 uzstāsies Zurabs Sotkilava, Pēteris Glubokijs un Oksana Gorčakocskaja kopā ar Maskavas Lielā teātra pūtēju ansambli “Kaprīze”, savukārt plkst.21.45 Ļevs Ļeščenko izpildīs dziesmu “Uzvaras diena”.

Pēc īpašo viesu uzstāšanās plkst.22.45 notiks salūts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+