×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Plāno pastiprināt PSRS simbolikas lietošanas aizliegumu

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai nodoti grozījumi likumā, ar kuriem plānots pastiprināt PSRS simbolikas lietošanas aizliegumu, aģentūra BNS ceturtdien uzzināja Saeimā.

Grozījumi paredz, ka aizliegums izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas simboliku tiek attiecināts arī uz publiskiem izklaides, svētku, piemiņas, sporta un atpūtas pasākumiem.

Pašreiz liegums vērsties pret Latvijas valsti vai izmantot PSRS simboliku noteikts likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, kur noteiktie ierobežojumi esot strikti un skaidri. Taču šie ierobežojumi nav attiecināmi uz izklaides, svētku, piemiņas, sporta un atpūtas pasākumiem, pamato koalīcijas deputāti, kas ir grozījumu iesniedzēji.

Deputāti uzskata, ka likums mazinās iespēju izmantot publiskus un izklaides pasākumus sabiedrības sašķelšanai, kā arī ierobežos radikālu un naidu vairojošu uzskatu izplatīšanu sabiedrībā.

Deputāti rosina likuma noteikt, ka publisku pasākumu dalībniekiem aizliegts veikt darbības, kas vērstas pret Latvijas Republikas neatkarību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, sludināt vardarbību, naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku, kā arī rīkoties tādā veidā, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+