×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Plūdos Bosnijā un Serbijā gājuši bojā vismaz 15 cilvēki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Serbian emergency services workers evacuate people from floodwaters in the town of Obrenovac, 40 kilometers west of Belgrade, on May 16, 2014.

Plūdos, kas piemeklējuši Rietumbalkānus, Bosnijā gājuši bojā vismaz desmit cilvēki. Par bojāgājušajiem tiek ziņots arī no Serbijas, taču upuru skaits pagaidām nav zināms.

No dažām mazpilsētām ar laivu un helikopteru palīdzību evakuēti pat pilnīgi visi iedzīvotāji.

Plūdu ūdeņiem atkāpjoties, tikai Dobojā, kas atrodas Bosnijas-Hercegovinas ziemeļos, ielās atrastas sešu bojāgājušo mirstīgās atliekas.

Ciklons, kas kopš otrdienas virzās pāri Balkāniem, atnesis nepieredzēti spēcīgas lietusgāzes, un varasiestādes vēsta, ka ūdens daudzums, kas nolijis uz vienu kvadrātmetru, vietām sasniedzis 210 litrus.

Serbijas glābšanas dienests vēsta, ka sākta bojāgājušo savākšana Obrenovacā, taču amatpersonas pagaidām atsakās minēt konkrētu upuru skaitu.

Tomēr jau 15.maijā varasiestādes apstiprināja piecus nāves gadījumus.

Pilsēta, kas atrodas 30 kilometrus uz dienvidiem no Belgradas, ir viena no visvairāk cietušajām apdzīvotajām vietām Serbijā. No aptuveni 30 000 iedzīvotāju evakuēti ir 4000.

Kopumā Serbijā kopš ceturtdienas vakara evakuēti 15 000 cilvēku, bet 90 000 mājsaimniecību palikuši bez elektroenerģijas piegādes.

Sagaidāms, ka ciklons virzīsies uz austrumiem un pamazām izsīks, taču meteorologi brīdina, ka plūdi Savas upē, kas plūst caur Serbiju un Horvātiju, augstāko punktu sasniegs tikai svētdien, 18.maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+