Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Policija brīdina: jauna shēma naudas izkrāpšanai

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Valsts policija brīdina, ka atkal aktivizējušies krāpnieki, kuri dažādos veidos apkrāpj vecāka gadagājuma cilvēkus.

Policijā saņemtā informācija liecina, ka krāpnieki uz ielas nolūko vecāka gadagājuma cilvēkus un, stāstot par it kā slimnīcā nonākušu radinieku, lūdz pensionāru samainīt dolārus pret eiro. Šī nauda esot nepieciešama radinieka operācijas apmaksai. Nonākot pensionāra dzīvesvietā, krāpnieki saņem prasītos eiro, pretī atstājot somu, kurā it kā atrodas tūkstoš vai vairāk dolāru. Vēlāk apkrāptais konstatē, ka somā nekādas naudas nav.

Pēdējo dienu laikā krāpnieki Rīgā kādai 1928. gadā dzimušai sievietei un 1939. gadā dzimušam vīrietim izkrāpuši vairāk nekā 2700 eiro. 1928. gadā dzimušo sievieti krāpnieki arī apzaguši, no viņas dzīvokļa nozogot monētas un dārglietas. Zināms, ka konkrētie krāpnieki ir romu tautības liela auguma vīrietis un vidēja auguma sieviete, kas savā starpā runā svešvalodā, bet upurus uzrunā krievu valodā ar akcentu. Krāpnieki pārvietojas zilas krāsas automašīnā.

Policija ikvienu aicina būt uzmanīgam, kā arī par šādiem krāpniekiem brīdināt savus tuviniekus, kaimiņus un vientuļus vecāka gadagājuma cilvēkus. Tāpat policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt vecākus cilvēkus par pastāvošajiem riskiem, uzglabājot lielas naudas summas mājās. Saņemot šādus aizdomīgus lūgumus no nepazīstamām personām, policija aicina neuzticēties un nekavējoties par šādiem aizdomīgiem gadījumiem informēt policiju.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (4)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (12)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+