×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Policija Itālijā arestējusi ietekmīgās mafijas “Ndrangheta” īpašumus

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Itālijas policija vairākos reidos uzlikusi arestu divu miljardu eiro lieliem īpašumiem, kas piederējuši ietekmīgajam mafijas grupējumam, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Arests uzlikts simtiem “Ndranghetai” piederošu totalizatoru. Policija arī izdevusi 41 aresta orderi iesaistītajām personām.

Itālijas iekšlietu ministrs Angelino Alfano teicis, ka policijas reidi Dienvidkalabrijā bijis nopietns trieciens “Ndranghetai”.
Policija uzsver, ka tā uzlikusi arestu vismaz 1500 totalizatoru veikaliņiem, 82 azartspēļu interneta vietnēm, 45 Itālijas uzņēmumiem un 11 ārzemju kompānijām, kā arī lielam skaitam citu īpašumu.

Seši no uzņēmumiem atradušies Maltā, divi – Spānijā, divi- Rumānijā, bet viens bija Austrijā.

Pēc policijas vārdiem, noziedzīgais grupējums lielā apmērā atmazgājis noziedzīgi iegūtus naudas līdzekļus, izmantojot azartspēļu kontus, gan to īpašniekiem apzinoties par to, gan neapzinoties.

“Viņi apgāja likumus, kas regulē šo nozari, uzkrājot nozīmīgus ienākumus, kuri vēlāk tika no jauna investēti jaunu uzņēmumu un licenču iegādē, lai plašāk izplestu savas aktivitātes,” teikts policijas paziņojumā.

Noziedzīgais grupējums ekspertu vērtējumā kontrolē lielāko daļu Eiropas kokaīna tirgus. Tāpat grupējums dominē arī Itālijas kokaīna tirgū.
“Ndrangheta” ir viena no ietekmīgākajām mafijas organizācijām Itālijā līdzās Sicīlīijas “Cosa Nostra” un Neapoles “Camorra”
Pērn Romas pāvests Francisks, apmeklējot Kalabrijas reģionu, kas ir “Ndranghetas” bāzes vieta, kritizēja noziedzīgo grupējumu par “ļaunuma pielūgsmi un kopējā labuma nicināšanu”.

Pirms divām nedēļām Itālijas policija uzlika arestu 1,6 miljardu eiro lieliem īpašumiem pieciem brāļiem un māsām no Sicīlijas, kurus tur aizdomās par saiknēm ar mafiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+