×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Vecmīlgrāvī vērienīgā specvienību operācijā atbrīvo noziedznieku sagrābtu ķīlnieku (3)

Foto: Valsts policijaFoto: Valsts policija

Ilustratīvs foto

Noziedznieku grupa februāra beigās Vecmīlgrāvī par ķīlnieku sagrābusi kādu jaunu vīrieti nolūkā izspiest 30 000 eiro. Policisti iespaidīgā operācijā ķīlnieku atbrīvojuši un aizturējuši trīs iespējamos vainīgos, taču viens ļaundaris joprojām tiek meklēts, informē Valsts policijas (VP) pārstāvis Toms Sadovskis.

Policijā klāsta, ka iesniegumu par pretlikumīgu brīvības atņemšanu VP saņēma 18. februārī, taču sākotnējā informācija bija skopa. Bija zināms, ka, iespējams, 1987. gadā dzimis jaunietis tiek turēts kādā dzīvoklī Rīgā, bet nebija zināma precīza dzīvokļa atrašanās vieta. Sākotnējā informācija liecināja, ka sagūstīto regulāri sit, un ļaundari no viņa mēģina iegūt naudu.

Iesaistot ievērojamus policijas resursus, VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbiniekiem dažu stundu laikā izdevās noskaidrot, ka dzīvoklis atrodas Vecmīlgrāvī kādas ēkas piektajā stāvā. Tāpat KIP darbinieki noskaidroja, ka starp aizdomās turētajiem varētu būt cīņas bez noteikumiem (MMA) praktizētāji. Izmeklētāji arī guva apstiprinājumu tam, ka cietušais dzīvoklī tiek turēts jau trīs dienas un ka pret viņu regulāri tiek pielietota vardarbība nolūkā izspiest naudu.

Pēc nepieciešamās informācijas iegūšanas VP KIP darbinieki pusnaktī no 18. uz 19. februāri uzsāka glābšanas operāciju – ap ēku izvietoti policijas spēki, izveidoti slēpņi un piesaistīta pretterorisma vienība OMEGA. Ķīlnieka atbrīvošanā izmantots alpīnisma ekipējums, bet iespējamos noziedzniekus izdevies aizturēt nozieguma izdarīšanas vietā.

Policisti notikuma vietā aizturējuši trīs vīriešus, kuri dzimuši 1983., 1992. un 1993. gadā. Turpmākās izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka grupējumā bijis iesaistīts vēl ceturtais, kurš šobrīd izsludināts meklēšanā. Tādēļ policija aicina atsaukties ikvienu, kuram ir zināma attēlā redzamā Jevgēnija Rozes atrašanās vieta, zvanot 67829364, 67075055 vai 110.

Pret vīriešiem uzsākts kriminālprocess par pretlikumīgu brīvības atņemšanu personu grupā, ja tā bijusi saistīta ar vardarbību, kā arī par izspiešanu organizētā grupā. Diviem no aizturētajiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. vai nevaretu precizet? tā bija izspiešana vai parāda atgūšana?

Draugiem Facebook Twitter Google+