×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Policijai ir trīs versijas par traģēdiju lielveikalā “Maxima” (6)

Veikals "Maxima" Zolitūdē

Zolitūdes mikrorajonā iebrucis veikala "Maxima" jumts, kā rezultātā gājuši bojā un cietuši cilvēki.

Valsts policija par traģēdiju Zolitūdē izvirzījusi trīs versijas, šodien pēc Krīzes vadības padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem, veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu. “Vai tas nebija par iemeslu pārāk lielam smagumam, kas bija uz šī jumta,” par trešo versiju uzsvēra VP priekšnieks.

Patlaban policija veic aktīvu izmeklēšanas darbu, aptaujā lieciniekus, cietušos un kriminālprocesā tiks nozīmētas ekspertīzes. Tāpat ekspertīžu veikšanā netiek izslēgta iespēja piesaistīt arī ārvalstu speciālistus. Tāpat tiek pratinātas personas, kuru pienākumos ietilpa atbildība par būvobjekta uzraudzību.

Policijai ir informēta, ka pirms traģēdijas iedarbojusies ugunsdrošības signalizācija, bet tas vēl jāpārbauda. “Policijai jānoskaidro, vai šī trauksme nav bijusi cēloņsakarībā ar ēkas sabrukšanu,” uzsvēra VP priekšnieks.

Vaicāts, vai drīzumā varētu sekot personu aizturēšanas, Ķuzis atbildēja: “Pratināšanas joprojām notiek, un, saņemot pietiekošus izmeklēšanas faktus un informāciju, kas varētu kļūt par pamatu ļaunprātībai vai bezdarbībai, policija “pieņems kriminālprocesuālos mērus””.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala “Maxima” drupās atrasti vairāk nekā 30 bojāgājušie. Trīs no bojāgājušajiem ir ugunsdzēsēji.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša pastāstīja, ka līdz plkst.8 apkopotā informācija liecina, ka no negadījuma vietas kopumā bija hospitalizēti 28 cilvēki, bet septiņiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele teica, ka hospitalizēti desmit ugunsdzēsēji, vēl divi guva vieglas traumas un pēc tam darbu turpināja.

Aculiecinieks Māris Kapars video vietnē “Youtube” publiskojis video no traģēdijas vietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi un TRAĢĒDIJU. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas! Vienkārša shēma – …sākumā jumtā ugunsgrēks, lai būtu Otkati, Sponsori, Zādzības, Mahinācijas. Tagad Latvijai un Romas Pāvestam Traģēdija, bet Ušakovam nauda. Bizness „rulē”, varēs Otkatu dabūt arī no Memoriāla, ko būvēs Traģēdijas vietā! Cik noprotu Būvvalde pārprofilēta par galveno cīnītāju „Pret Valsts Valodas likuma izpildi Rīgā”. Cieti! Lieliski! Apsveicam Ušakova, Amerika, Šlesera Kungi!

  2. Ušakovam JĀATKĀPJAS! Atbildēt

    Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi un Traģēdiju. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas!

  3. Skumjākais ir tas, ka tie, kuri uz to pelna , necieš ģimenes locekļu zaudējumu…..Kā karā….
    Mūsu valstī nekad pie globālām nelaimēm vai neizdarībām, vainīgo nav….un pat, ja būtu – mirušos vairs neviens dzīvus neatgriezīs……………………..

  4. Neapšaubāmi tā ir trešā versija – jumta pārslodze. Pat pie pareizas pirmā cikla projektēšanas un jau pielietotajiem balstmateriāliem, būve būtu izturējusi pārsedzi pat ar sniegu, bet tieši šī “dārza” rīkošana uz jumts bija “par daudz”. To varēja un vajadzēja paredzēt celtniekiem. Līdzība ar Talsu traģēdiju. Varēja un vajadzēja paredzēt pārslodzes sekas.

  5. Visdrīzāk – visas trīs versijas vienlaicīgi sasummējās un klāt jāpieliek vēl vismaz pāris versijas.

  6. IISAAK -VAINIGO NEBUS , JO BUVEETS VISS BIJ TIK PAREIZI , KAA JAU VISAS TAAS MODERNAAS BLEKJA KASTES , KURAS NEIZSKATAAS NE SMUKAS , NE DROSHAS , TOTIES -PA LEETO UN AATRI .

Draugiem Facebook Twitter Google+