×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. augusts, 2014
Drukāt

Policijai nepieciešams jauns ūdensmetējs (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Valsts policijai jauns mazgabarīta ūdensmetējs pūļa savaldīšanai nepieciešams, jo pašreizējais ir novecojis, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Valsts policijai (VP) nākamgad par aptuveni 314 000 eiro plānots iegādāties mazgabarīta ūdensmetēju pūļa savaldīšanai, liecina šonedēļ valdības komitejā akceptētā Valsts policijas attīstības koncepcija.

Sadovskis pastāstīja, ka jauns ūdensmetējs vajadzīgs, jo esošais policijas īpašumā jau ir ilgu laiku – vairāk nekā desmit gadus un līdz ar to šīs tehnikas kalpošanas laiks iet uz beigām. Sadovskis atgādināja, ka ūdensmetēji ir faktiski jebkurai Eiropas policijai kā viens no līdzekļiem, kas nepieciešams drošības un kārtības īstenošanai.

Pašreizējais ūdensmetējs pārsvarā izmantots tikai mācībās. Reālā krīzes situācijā iekārta izmantota, piemēram, 2007.gadā, kad Latvija to aizdeva Igaunijas kolēģiem tā dēvēto Aļošas nemieru likvidēšanai Tallinā.

“Svarīgi, lai policija jau iepriekš būtu gatava krīzes situācijai, nevis domātu par krīzes seku likvidēšanu brīdī, kad tā jau iestājusies,” jauna ūdensmetēja nepieciešamību pamatoja Sadovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pula savaldisanai…..Macaties no diktatoriem un tiraniem…..Iedarbigaki ir asaru gaze un gumijas lodes…..It ka Latvija butu tads pulis ko savaldit…..Kur tad ir psiholoğiskas pula apstradasanas metodes ? Udenmetejs protams vajadzigs,iebaidisanai,kontrolei,speka demonstresanai…..Ta vienkarsak. Prioritate?

    • ņemam piemēru no jaunkrievijas – lodes un nav ne pūļa, ne problēmas. Bet ja nopietni – nesaprotu, kur tas vecais ūdens metējs tā nolietojies, ka jauns jāpērk.

Draugiem Facebook Twitter Google+