×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. oktobris, 2014
Drukāt

Politoloģe: “Vienotībai” ir pamatīga līderības problēma (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Vienotība" 12.Saeimas priekšvēlēšanu reklāmas izdevumi atkritumu kastē.

“Vienotībai” ir pamatīga līderības problēma, jo partijas priekšsēdētāja un esošā Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa varētu neiekļūt parlamentā, paliekot savā vēlēšanu apgabalā pirmā aiz svītras, aģentūrai BNS sacīja politoloģe Iveta Kažoka.

“Viņas kā partijas vadītājas ticamība ar šādu rezultātu ir samazinājusies, lai neteiktu, ka pamatīgi iedragāta. Kaut kādā mērā tāpēc, ka pret viņu tika organizēta īpaša kampaņa, bet, manuprāt, tam ir arī objektīvi iemesli, kāpēc vēlētājiem Āboltiņas darbs šķitis sevišķi netīkams,” pauda eksperte.

“Vienotībai” esot jāizlemj un jāsaprot, vai šobrīd mainīt līderi vai mēģināt situāciju risināt. Riskanti esot abi varianti.

“Priekš “Vienotības” tā ir ļoti sarežģīta situācija. Ja Āboltiņa būtu pēdējā vietā, situācija būtu vienkāršāka, bet, ja viņa ir pirmā aiz strīpas, ir iespējamas variācijas. Manuprāt, pareizi būtu paskatīties, ko viņa pati ir teikusi par līdzīgām situācijām iepriekš un to attiecināt arī uz konkrēto gadījumu,” norādīja Kažoka.

Jau ziņots, ka Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa balotējās Kurzemes vēlēšanu apgabalā ar pirmo numuru, taču svītrojumu un plusu dēļ viņa noslīdējusi uz ceturto vietu.

Ja “Vienotība” no Kurzemes apgabala Saeimā iegūst trīs mandātus, tas nozīmē, ka Āboltiņa mandātu neiegūst. Bet ir iespējams variants, ka viņa iegūst tā saucamo mīksto mandātu, ja kāds no deputātiem kļūst par ministru.

Par Āboltiņu Kurzemē populārāka bija Inese Lībiņa Egnere, Jānis Junkurs un Ints Dālderis.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jāmeklē ir apzināts partijas līderis , bet lai to sameklētu ir jāpzina, ko ši partija vēlas. Tad pats drūmākais – saskarsme ar ierindas biedriem, kuri var pateikt, ko vēlas. Tikai jautājums – vai pati Āboltiņas kundze vēlas to ko ierindas biedri vai sevi pozicionējusi kā Saeimas spīkeri un pat prezidenta krēsla kandidāti ar 150 km ātrumu stundā. Padoms – meklējiet saskarsmi ar partijas biedriem un tad Latvijas intereses un tad arī atradīsies tādi, kuri to darīs, bet ne ši dāma un vel pāris no Vienotības dāmām .Partijai ir japaceļas no sava šaurā soliņa un pirmais darbs jāvelta valsts prezidenta vēlēšanām ar darbu izvirzot nacionāli pieņemamu kandidātu un nevis šaurā savā aizgaldiņā. Ar to atgūs sava prestīža sākumu un tad tālākais jau pats rādīs… Vai spēs pārvarēt savu egoismu? Pareizāk pāris dāmu egoismu?

 2. 1) Atvainojos,kungi, bet es liecos domāt, ka Jūsu domāšana ir primitīva.
  2) Tauta pārāk saudzīgi ir novērtējusi Āboltiņas darbību Latvijas valsts vadībā. Iemesli ir labi redzami jebkuram normālam cilvēkam. Tāpēc tie nav atkal un atkal jākonstatē.

 3. nav runas par popularitāti , bet svītrojumiem un plusošanas, kas nozīmē atļauju vai aizliegumu tālāk funkcionēt.
  arī Dāldera uzticība nav spoža, jo svītrojumiem visai daudz!

 4. Vai Kažoka apzinās kādas problēmas ir viņai pašai?

 5. Ir cilvēki , kuriem nepatīk principiāli cilvēki un viņi tad tiek aplieti ar dubļiem. Uz V pleciem gūlās krīzes smagums valsts vadīšanā un viņi ar to ir tikuši galā godam. Arī Āboltiņa tur ir savu roku pielikusi un paldies viņai par to. Mūsu vēlētājs ir visai primitīvs, kurš politiķu darbu vērtē tikai pēc tā, cik pilns ir viņa vēders. Valsts, demokrātija, vārda, ekonomiskā un pārvietošanās brīvība viņu izpratnē nav nekas, tāpēc viņi nav spējīgi objektīvi vērtēt to ko dara politiķi valstī. Viņiem visu vērtību mērs ir tikai algas lielums un desas garums bet ja kas nav tā, kā viņi iedomājušies, tad vienmēr pie šīm viņu nelaimēm vainīgi visi citi, tikai ne viņi paši.

  • Varu piekrist Jāzepa komentram – nomelnošanas kampaņai liela ietekme. Tomēr otrs aspekts Vienotības un pašas cienījamās politiķes viegli labijamie PR trūkumi. Tauta jūt krietnu arogances dvašu. Piemēram, pēc 150 km stundā “amoka skrējiena” vajadzēja atvainoties nevis lielmanīgi notikumu ignorēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+