×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2016
Drukāt

Politologs: “Vienotībā” būtu jānotiek priekšsēdētāja nomaiņai (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ņemot vērā, ka valdības maiņa notika partijas pašas iniciatīvas dēļ, kas noveda pie negatīva iznākuma, “Vienotībā” būtu jānotiek priekšsēdētāja maiņai, aģentūrai BNS sacīja politologs Filips Rajevskis.

Partijas priekšsēdētājam ir jāuzņemas atbildība par notiekošo partijā – ja ir labi laiki, priekšsēdētājs paliek, ja iestājas slikti laiki, tad priekšsēdētājam jāaiziet. “Tā varētu būt simboliska atbildības uzņemšanās un atbildības grožu nodošana,” sacīja Rajevskis.

Politologs akcentē, ka esošajai partijas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai ir milzīga politiskā pieredze un viņa ir nopietns politiskais resurss. “Daudz kas atkarīgs no viņas pašas, kā viņa saredz savu politisko nākotni. Tomēr Āboltiņai varētu būt grūti iemācīties respektēt citu partijas priekšsēdētāju, jo viņa nav no tiem, kas ārkārtīgi respektētu citus,” viedokli pauda politologs.

Komentējot Āboltiņas izvēli par savu lēmumu paziņot kandidātu izvirzīšanas procesa vidū, Rajevskis minēja, ka, iespējams, Āboltiņa izvēlējusies “iztaustīt vidi”, lai saprastu, vai viņai ir atbalsts un pēc tam izlemt par savu nākotni.

Viņš vērtē, ka interesants ir “Vienotības” priekšsēdētāja izvirzīšanas mehānisms – process ir demokrātisks, kur iespējams parādīsies daudz kandidātu. Tas vēl vairāk var sašķelt partiju, taču var arī novest pie veiksmīga, atklātāka rezultāta, jo tad biedri redzēs, kāpēc kāds kandidāts kļuvis par priekšsēdētāju, kas būs nevis elites virzīts un uzspiests vadītājs.

Rajevskis norādīja, ka pagaidām skaļa informācija par kandidātiem no partijas nav bijusi, bet, ņemot vērā politiskā spēka sadrumstalotību, bijušajam eirokomisāram Andrim Piebalgam nevajadzētu būt vienīgajam kandidātam uz “Vienotības” vadītāja amatu.

Politiskās partijas “Vienotība” biedri svētdien, 10.aprīlī, pulcēsies Dailes teātri, lai kopīgi vērotu mūziklu “Žanna D’arka” un pārrunātu partijas aktualitātes.

Partijas preses sekretāre Laila Timrota pastāstīja, ka tradīcija kopīgi doties uz teātri, partijai ir jau ilgi, un tas ir veids, kā partiju, kurai ir daudz biedru un nodaļu, saaicināt kopā, pārrunāt aktualitātes un pateikt paldies par darbu. Šoreiz partijas biedri kopīgi slēgtā izrādē vēros Dž.Dž.Džilindžera mūziklu “Žanna D’arka”.

Tāpat svētdien teātra telpās līdzšinējā partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa plānojusi partijas biedrus informēt par savu lēmumu saistībā ar viņas turpmāko darbību partijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ar Vienotībā palikušo Āboltiņu nākošajam vadonim būtu mīnu lauks… Tik meistarīgas intrigas var noēst pāris stundu laikā nākošo partijas vadoni, ka pat nepamanīs – kā un kas un kāpēc…

Draugiem Facebook Twitter Google+