×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2012
Drukāt

Portāls: pirmdien spriedīs par amatu Olšteinam

LETALETA

Pirmdien, 23.janvārī, pie premjera Valda Dombrovska (V) gaidāma tikšanās, kurā tiks spriests par Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārā sekretāra amatu Saeimas deputātam Klāvam Olšteinam (attēlā), raksta portāls “Pietiek.com”. Dombrovska oficiālajā darba kalendārā šī tikšanās nav atzīmēta, apstiprinājums tai tika iegūts no avotiem koalīcijā.

Olšteina izredzes tikt pie kārotā amata ir neskaidras – avoti premjera birojā portālam uzsvēra, ka Dombrovskis šajā jautājumā nav izdarījis un neizdarīs spiedienu uz bezpartijisko satiksmes ministru Aivi Roni.

Pirms pirmdienas tikšanās, kurā piedalīsies gan premjers, gan satiksmes ministrs un pats Olšteins, viņa izredzes tikt pie kārotā SM parlamentārā sekretāra amata, kas dotu piekļuvi operatīvajai informācijai par SM saimnieciskajiem darījumiem un autoritāti sarunās ar uzņēmējiem, ir neskaidras. No Roņa puses kopš valdības apstiprināšanas nav sekojuši konkrēti soļi, lai Olšteins tiktu pie amata, kuru valdības tapšanas gaitā deputātam apsolījis Dombrovskis. Olšteina “sešinieka” balsis nepieciešamas Dombrovska valdībai vairākuma noturēšanai Saeimā.

Dombrovskim tuvu stāvoši avoti “Pietiek.com” nedēļas nogalē uzsvēra, ka premjers nav izdarījis un negrasās izdarīt spiedienu uz satiksmes ministru jautājumā par amatu Olšteinam, tādēļ viss būs atkarīgs no Roņa izvēles. Kad aizvadītajā otrdienā preses konferencē pēc valdības sēdes premjeram tika uzdots jautājums par amatu Olšteinam, vienmēr nopietnais Dombrovskis tāpat kā vairums klātesošo nenovaldīja smieklus.

Politiskās līdzatbildības uzticēšana par bezpartijiska ministra vadīto SM bija veids, kā Olšteina “sešinieka” balsis piesaistīt valdības atbalstam. Tai ir piekritis arī Ronis, kurš tomēr vairākkārt publiski ir norādījis, ka viens no nosacījumiem, piekrītot kļūt par satiksmes ministru, bijusi patstāvība lēmumos, kas attiecas uz amatpersonu izraudzīšanos. Vienlaikus satiksmes ministra izturēšanās pret Olšteina “sešinieku” pēdējos mēnešos ir bijusi diplomātiska – viņš bijis atvērts ikmēneša tikšanām ar šīs deputātu grupas pārstāvjiem, tāpat pie amata satiksmes ministra birojā ir ticis šīs grupas ieteikts padomnieks juridiskajos jautājumos Kaspars Ozoliņš.

Tomēr “olšteinieši” neuzskata, ka viņu vēlmes tiek ņemtas vērā un šīs grupas neapmierinātība ar Roni ir jūtama. Aizvadītajā trešdienā trīs no deputātu “sešinieka” – Olšteins, Viktors Valainis un Gunārs Rusiņš tikās ar satiksmes ministru, vēloties apspriest “tiesiskuma jautājumus”, un šī saruna arī izmantota, lai kārtējo reizi apspriestu amatpersonu iecelšanas.

Kā “Pietiek.com” stāstīja Valainis, deputātu grupa satiksmes ministram izteikusi priekšlikumu par savu ieteikto pārstāvju deleģēšanu Ventspils un Rīgas brīvostu valdēs. Valainis gan uzsvēra, ka tie būtu neitrāli profesionāļi.

Ar “tiesiskuma jautājumiem” tiekot saprasta Zaļo un zemnieku savienības politiskās vadības laikā SM struktūrās iecelto amatpersonu atbrīvošana, cik noprotams, nomainot ar Olšteina “sešinieka” ieteiktajiem.

Kā atgādina portāls, piektdien negaidīti tika nomainīta Latvijas Pasta valde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+