Sports
Basketbols

Porziņģi šovasar vairākkārt gatavojas apciemot jaunais treneris Fizdeils0


Kristaps Porziņģis guva traumu 2018.gada februārī.
Kristaps Porziņģis guva traumu 2018.gada februārī.
Foto – LETA/AP

Jaunais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas “Knicks” galvenais treneris Deivids Fizdeils šajā vasarā pat vairākas reizes grasās Latvijā apciemot vienības lielāko zvaigzni Kristapu Porziņģi, kurš pašlaik atlabst no nopietna ceļgala savainojuma, vēsta “The New York Post”.

Fizdeils izteicās, ka vēlas izveidot labu komunikāciju ar Porziņģi, kas ir viņa šīs vasaras lielākais mērķis.

Pašlaik 22 gadus vecais Porziņģis atkopjas no ceļgala krustenisko saišu plīsuma, turklāt šobrīd viņš to darot Spānijā slavenā granda Madrides “Real” bāzē. Tiesa, tik un tā pastāv neliela iespēja, ka latvietis nākamajā sezonā laukumā neizies, lai gan iepriekš izskanēja informācija, ka viņš varētu atgriezties gada beigās.

Fizdeils jau iepriekš nav slēpis, ka vēlas apciemot Porziņģa dzimto Liepājas pilsētu, lai iepazītu basketbolistu tuvāk un dzēstu jebkādu neveiklību, kas latvietim bijusi attiecībās ar “Knicks” klubu.

Jaunais “Knicks” treneris gan konkrētus datumus, kad dosies uz Latviju, vēl nav ieplānojis, tomēr norādīja, ka tas, visticamāk, būs pirms 21.jūnijā gaidāmā NBA drafta.

“Jā, braukšu uz Latviju. Iespējams, tas notiks pat vairākas reizes. Vēlos, lai Kristaps no mūsu puses sajūt ko citādāku, lai, kad viņš atgriežas Ņujorkā, tas būtu kas īpašs. Lai viņš atgrieztos klubā, kur tiek domāts par uzvarām. Tas šajā vasarā ir mans lielākais mērķis – izveidot labu saikni ar Porziņģi,” pauda Fizdeils.

Pērn Porziņģis, būdams neapmierināts ar notiekošo klubā, neapmeklēja sezonas noslēguma tikšanos ar vadību, kas veicināja prezidenta Fila Džeksona atlaišanu, bet pēc šīs sezonas pēdējās spēles amatu zaudēja arī “Knicks” galvenais treneris Džefs Hornačeks, kura vietā tagad stājies Fizdeils. Neviens no kluba vadības iepriekš nebija viesojies Latvijā vai klātienē skatījies latvieša spēles pērn notikušajā Eiropas čempionātā.

Saistītie raksti

“Jautājums, vai Kristaps sevi redz kā sezonas vērtīgāko spēlētāju un kā labāko aizsardzības basketbolistu? Gribu to no Porziņģa dzirdēt un dalīties ar viņu savās pārdomās, kā viņš var līdz tādam līmenim nonākt,” izteicās Fizdeils.

Porziņģis, kurš aizvadīja vien nedaudz vairāk kā pusi sezonas jeb 48 spēles, bija rezultatīvākais komandas spēlētājs ar vidēji 22,7 gūtajiem punktiem. Viņš bija arī otrs labākais cīņā par atlēkušajām bumbām, vidēji mačā sakrājot 6,6 bumbas zem groziem. Tāpat viņš ar 2,4 bloķētājiem metieniem bija labākais komandā šajā rādītājā.

“Knicks” šajā sezonā jau piekto reizi pēc kārtas nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

LA.lv