×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Prasa ierobežot monopolistu apetīti

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvā pastāv rezerves apkures maksas samazināšanai, bet tās netiek pienācīgi izmantotas, paziņojusi prezidente Daļa Grībauskaite pēc tikšanās ar Valsts cenu un enerģētikas kontroles komisijas priekšsēdētāju Diānu Korsakaiti.

 

Kā uzskata valsts vadītāja, nedz komisija, kam jāaizstāv patērētāji, nedz valdība, nedz pašvaldības šai ziņā neizrāda nekādu iniciatīvu. “Visi tikai pasīvi vēro situāciju, taisnojas, ka likumu bāze nav pietiekama, un biežāk aizstāv siltumenerģijas piegādātāju, nevis iedzīvotāju intereses. Arī esošo likumu ietvaros pastāv rezerves, lai samazinātu apkures maksu un ierobežotu monopolistu apetīti,” uzskata prezidente. “Siltumenerģijas piegādātājiem Lietuvā radīti ekskluzīvi apstākļi – pat strādājot neefektīvi, peļņa sniedzas miljonos. Mākslīgi uzpūstās izmaksas tiek uzkrautas patērētājiem, pat nemeklējot risinājumus,” uzsvērusi Grībauskaite.

Prezidente norādījusi, ka iedzīvotājiem nav jāmaksā par neefektīvas siltumapgādes izmaksām – tās jāsedz pašam uzņēmumam. Patērētājiem nav jākreditē siltumenerģijas piegādātāji, tādēļ apkures maksā nedrīkst iekļaut arī plānotās nākotnes ieguldījumus. Viņa atzinusi, ka nepieciešami būtiski siltumsaimniecības pārkārtojumi, bet līdz šim tos nav iedrīkstējusies uzsākt neviena Lietuvas valdība. Politiskā atbildība par monopolistiem iznomāto siltumsaimniecību pārvaldīšanu jāuzņemas arī pašvaldībām, īpaši lielajās pilsētās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+