×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Premjers ar Balakleiska sūdzību par KNAB darbu nav iepazinies

Foto-LETAFoto-LETA

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) nav iepazinies ar bijušā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāja Ruslana Balakleiska sūdzību par KNAB darbu. Kā informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke, premjera korespondencē nav saņemts Balakleiska iesniegums.

Viņš atgādina, ka likumā noteiktās Ministru prezidenta funkcijas KNAB pārraudzībā neparedz iespēju iejaukties biroja operatīvajā darbā. KNAB funkcionālo uzraudzību īsteno Ģenerālprokuratūra, bet valdības vadītāja kompetencē ir veikt KNAB institucionālo pārraudzību.

Premjers no KNAB sagaida profesionālu darbu pie korupcijas apkarošanas un izmeklēšanas, kā arī izlēmīgu vadības rīcību, nepieļaujot informācijas noplūdes.

Savukārt KNAB darba prioritātes premjers ar KNAB vadītāju plāno pārrunāt valsts budžeta 2013.gadam sagatavošanas procesā, norādīja Panke.

Jau ziņots, ka Balakleiskis nosūtījis vairākus desmitus lappušu garas vēstules par pārkāpumiem KNAB darbībā Ģenerālprokuratūrai un Saeimai, kurām šie pārkāpumi būs jāizmeklē.

Bijušais izmeklētājs arī sacīja, ka KNAB ir bijusi neskaidra darbinieku vērtēšanas sistēma, bieži vien darbā pieņemti draugi un paziņas bez jebkādas profesionālās pieredzes.

Maija beigās KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks saistībā ar informācijas noplūdi tā dēvētajā “Latvenergo” lietā nolēma piemērot Balakleiskim disciplinārsodu – atbrīvošanu no amata. KNAB priekšnieks informēja, ka šādu lēmumu pieņēmis, jo ar prettiesisko rīcību biroja amatpersona zaudējusi darba devēja uzticību. Biroja rīcībā esošie fakti liecinot, ka tā mērķtiecīgi veikusi tīšas darbības un apzinājusies to prettiesisko raksturu, paredzējusi tās kaitīgās sekas un apzināti pieļāvusi to iestāšanos.

Portāls “Pietiek.com” pavasarī publiskoja vairākas telefonsarunas starp, iespējams, biznesa konsultantu Andreju Livanoviču, franču enerģētikas koncerna “Alstom Power” pārstāvi un bijušajām AS “Latvenergo” amatpersonām – prezidentu Kārli Miķelsonu un viceprezidentu Aigaru Meļko. Sarunas esot ierakstītas 2010.gadā, KNAB izmeklējot “Latvenergo” amatpersonu iespējamo piekukuļošanu.

Pēc audioierakstu sarunu failu “Latvenergo” amatpersonu krimināllietā publiskošanas KNAB nekavējoties sākta dienesta pārbaude. Kā skaidroja biroja pārstāvji, pateicoties veiktajiem iekšējās kontroles pasākumiem un ārējiem faktoriem, dienesta pārbaudes gaitā iegūta informācija, pamatojoties uz kuru tika noskaidrota KNAB amatpersona, kura pieļāvusi biroja rīcībā esošās informācijas nonākšanu trešo personu rīcībā.

Kā intervijā LTV raidījumam “Panorāma” apstiprināja Balakleiskis, informāciju nopludinājis tieši viņš, lai pievērstu uzmanību šīs lietas izmeklēšanas problēmām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+