×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Premjers neredz pamatu papildu valsts ieguldījumiem “Liepājas metalurgā”

LM6

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis patlaban neredz pamatu apsvērt papildu valsts ieguldījumu grūtībās nonākušajā Liepājas metālapstrādes uzņēmumā “Liepājas metalurgs”, sacīja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

 

“Tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plāna veiksmīga izpilde ir uzņēmuma vadības un akcionāru uzdevums. Ja uzņēmuma vadība un akcionāri, kuri ir atbildīgi par TAP plāna izpildi, nespēs nodrošināt TAP plānā paredzēto investīciju piesaisti, uzņēmuma administratoram saskaņā ar likumu būs jārosina maksātnespējas procesa uzsākšana,” norāda premjers.

Viņš uzsvēr, ka privāta uzņēmuma saimnieciskās darbības krīzes pārvarēšana ir tā vadības un akcionāru atbildība. “Šobrīd neredzu pamatu apsvērt papildu ieguldījumus no valsts puses” piebilst Dombrovskis.

Pret papildu valsts ieguldījumu metalurgā iestājies arī finanšu ministrs Andris Vilks.

Jau ziņots, ka “Liepājas metalurgs” ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Liepājas tiesa ir apstiprinājusi uzņēmuma glābšanas plānu, kas paredzēja kompānijas darbības atsākšanu līdz septembra beigām. Paredzēts, ka kompānijai arī tiks piesaistīts investors. Tomēr tas joprojām nav noticis.

Kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa administrators Haralds Velmers paziņojis, ka prasīs kompānijas maksātnespēju, ja mēneša laika metalurgā neieplūdīs pirmās investīcijas, kā to paredz TAP pasākumu plāns.

“Liepājas metalurgs” ir lielākais darba devējs Liepājā. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+