×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2015
Drukāt

Prezidents jaunajā gadā aicina būt pacietīgiem, bet ne naiviem (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Valsts prezidents Andris Bērziņš, uzrunājot Latvijas tautu jaunajā gadā, aicināja būt neatlaidīgiem un pacietīgiem, bet nebūt pieticīgiem un naiviem.

Prezidents savā runā atsauca atmiņā svarīgākos aizvadītā gada notikumos – Latvijas pievienošanos eirozonai, 12.Saeimas vēlēšanas, Rīgas kļūšanu par Eiropas kultūras galvaspilsētu, Latvijas sportistu panākumus Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos, grāmatu pārvietošanas akciju uz jauno Nacionālās bibliotēkas ēku, kā arī Rīgā notikušo Pasaules koru olimpiādi.

Valsts pirmā persona atzīmēja, ka arī 2015.gads solās būt kultūras notikumiem bagāts, jo tas aizritēs izcilo dzejnieku Raiņa un Aspazijas zīmē. “Rainis savu Latviju redzēja, arī tālumā būdams. Mums, stāvot uz gadumijas sliekšņa, jāredz it īpaši tas, kas vēl jādara un jāsasniedz, lai tā vienmēr būtu mūsu Latvija!” aicināja prezidents.

Viņš atgādināja, ka Latvija vēstures un politikas krustcelēs ir izgājusi straujas attīstības ceļu, bet šodien “varam lepoties ar patiesi apbrīnojamiem cilvēkiem, kuri savā ikdienā, veicot šķietami parastas lietas, padara mūsu valsti labāku”. Bērziņš atgādināja ka “nav jābūt varonim, lai pateiktu labu un uzmundrinošu vārdu, atvērtu durvis un pasniegtu roku saviem līdzcilvēkiem, bet brīdī, kad kādam tas ir dzīvības vērts, šāda rīcība ir varonība”.

Prezidents uzsvēra, ka viena no mūsu valsts lielākajām bagātībām ir cilvēki, kuri dāvā ģimenes siltumu bez vecākiem palikušiem bērniem, cilvēki, kuri sarūpē siltas pusdienas tiem, kuriem ikdienā tā ir pat vienīgā ēdienreize, cilvēki, kuri izglābj līdzcilvēkus un nelaimē nonākušus dzīvniekus, cilvēki, kuri, nesaudzējot sevi, ir gatavi palīdzēt un būt līdzās. “Mūsu vidū šādu cilvēku ir ļoti daudz. Viņi ir Latvijas lepnums un mūsu iedvesma, jo bez viņiem šī pasaule būtu citāda.”

Prezidents atzina, ka ne vienmēr novērtējam to, ko atgūtās neatkarības laikā esam paveikuši un sasnieguši. Mūs ir skārušas ekonomiskas krīzes, politiskas cīkstēšanās un neskaitāmi mēģinājumi sašķelt sabiedrību, bet Latvijas cilvēki to ir godam pārvarējuši, nezaudējot pašcieņu un cieņu vienam pret otru, sacīja Bērziņš.

Latvijai kļūstot par prezidējošo valsti Eiropas Savienības (ES) Padomē, valsts prezidents aicināja visaugstākajā politiskajā līmenī apzināties un izcelt savus sasniegumus ES valstu saimē, vienlaikus apliecinot, ka Latvija vienmēr ir bijusi atvērta Eiropas kopējām idejām un veikumiem. “Iespēja būt vadošai valstij ES vispirms ir iespēja apzināties savus ieguvumus, savas uzvaras, panākumus un arī zaudējumus,” atgādināja valsts pirmā persona.

Savā Jaungada runā Bērziņš īsi pieminēja arī Ukrainā notiekošo. Tas atgādinot, cik daudz mēs esam darījuši un darām, lai Latvija un ES attīstītos, būtu aizsargātas un drošībā. “Tas ir mūsu kopīgais uzdevums, tā ir mūsu atbildība nākotnes vārdā!” sacīja Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka Latvija nekad nebūs ES nomale, “mūsu spēkos ir padarīt savu valsti par nozīmīgāko punktu austrumu un rietumu saskarsmē, par tiltu, kas veicina attīstību un uzplaukumu mūsu zemei un visai ES”. “Tā ir mūsu priekšrocība, kas jāizmanto gudri un mērķtiecīgi!” atgādināja prezidents.

Savas Jaungada uzrunas noslēgumā valsts pirmā persona aicināja būt neatlaidīgiem un pacietīgiem, nebūt pieticīgiem un naiviem, bet allaž saglabāt spēju būt līdzjūtīgiem, saprotošiem un atbalstošiem. “Tikai tā mēs nepazaudēsim cilvēcīgo grūtos brīžos un kļūsim stiprāki,” pauda prezidents, Jaunajā gadā novēlot Latvijas cilvēkiem mieru un saticību.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. ērce > Prezidentam Atbildēt

  Neesi naivs un paziņo visiem tagad, ka Tu netaisīsi nodevīgo braucienu uz krievnacisma godināšanas svētkiem Maskavā, 9.maijā.

 2. Latvijai kļūstot par ES prezidentējošo valsti, vienojoties par atbalstu no Lietuvas un Igaunijas, pieprasīt no ES līdzekļus robežu sakārtošanai ar Krieviju. Šīs robežas nav tikai minēto valstu, bet Eiropas Savienības ārējā robeža ar Krieviju.

 3. Latvija, protams, ir saskarsmes punkts starp Austrumiem un Rietumiem, taču Krievija mums būs draudzīga tikai tad, ja mēs atbalstīsim tās politiku. Tāpēc es tur nekādu priekšrocību nesaskatu.

 4. Kāpēc jau 1. janvarī no LA lapas pazuda prezidenta uzrunas teksts ar komentāriem? Tagad atgremoti tikai LETAs žurnālistu komentāri šai uzrunai. Toties Ušakova un Sudrabas teiktais lapā stāv nedēļām ilgi. Kādas spēlītes LA spēlē, ja tā prezidenta teikto izdzēš ātrāk par 24 stundām? Maigi izsakoties tā ir necieņa pret
  valsts pirmajām personām. Mēs paši esam spējīgi izdarīt secinājumus un nekādi žurnālistu atgremojumi te nav vajadzīgi.

 5. Nav ko komentēt. Daudz tukšu frāžu un pamācību padomju partokrātu stilā.

 6. … Brinums, ka Franks Gordons vel kluse un sava gudriba nav komentejis par Khazarijas atjaunosanas iespejam … ?!

 7. … Paldies par viediem vardiem, kas noderes Bezabrenes visiem zinosiem pilsoniem, bet ka vienmer atstaj parejos grozot galvas neizpratne par vardos paslepto domu dzilumiem un nozimi, uzaicinajuma: ‘ … but pacietigiem, bet ne naiviem …’ !

  … Piemeram, Ukrainas konflikta, kamer esam naivi un pieejam sai problemai ar cilvecigam jutam, tikmer daudzu valstu slepenie dienesti dara savu darbu … bet ka labad !?

  … Izradas, ka ir pacelies aktuals jautajums par daleju 8 g.s. Khazarijas valsts atjaunosanas iespeju … sakara ar nakotnes izmainam Tuvajos Austrumos … kura ir iejauktas ir vismaz Krimas un Austrumukrainas teritorijas …

  … Tadas iespejas pastav dazadam iesaistitam interesem, izmaina pret militaru palidzibu, tur iegut kontroli par vajadzigo teritoriju un rekolonizet ar vesturiskam tiesibam, vai to nobloket …

  … Sodienas Ukraina, kadas tas teritorialas dalas atdalisana un kadas diasporas repatriacija tadejadi atrisinatu divu vesturisku notikumu gala iznakuma sasapejuso demografisko un kritisko stavokli citviet!

  … Un seit piederas vel citi viedie VP Berzina vardi:

  1. – but ‘neatlaidigiem’ aizstavot musu zemes nesadalibu vai cinoties par nacionalas valsts esamibas un tas autohtonas latviesu pamattautas tiesibam pastavet un valdit konstitucionali, sava zeme pec savas gribas, ka tas paredzets internacionalo konvenciju un parakstito ligumu un likumu instances …

  2. – palikt ‘pacietigiem’ un neiesaistities neatgriezami, ka ari neaizrauties bez iesaistito pusu slepeno ligumu saturu atklajumiem, jo so aizkulisu slepenas, un raibas internacionalas aferas … nav pat VP pilnigi nojausamas …

  3. – tamdel gudri un ar pacietibu janoverte pasreizejais, parsteidzosi kompleksais, daudzstarpejais un daudzu interesu iespaidotais mieraliguma meklesanas process Ukrainas lieta, pirms Bezabrene atklati izvelas vienigo likumigo celu, to, kas vedis uz labako iespeju Bezabrenei nakotne pilniba partapt par 1918. g.18.nov. Latvijas Republiku …

 8. Viss tiek darīts ne tautas labklājībai.
  “Mēs nodrošināsim Jūsu izmiršanu”(tā valdība un prezidents)
  BET MĒS GRIBAM BŪT UN NORMĀLI DZĪVOT,STRĀDĀT MŪSU DZIMTAJĀ ZEMĒ! PIETIEK ŅIRGĀTIES!(tā tauta)

 9. Pietiekosi ilgi esam bijusi naivi un saprotosi saksim palikt nekaunigi ka jusu izcila valdiba

 10. Un kur palika “šis te, šīn te”???

 11. sis naivais letins brauks jenku tanka uz eiropu glabt eiro kad tas peldes atlantija satiks letinu sensus okeana dzelme kuri cinijas rigu aizstavot pret eiropas iekarotajiem…..

Draugiem Facebook Twitter Google+