×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2016
Drukāt

Prezidents neizsludina grozījumus Imigrācijas likumā (7)

Foto LETAFoto LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nodevis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai grozījumus Imigrācijas likumā, informēja prezidenta preses dienests.

“Grozījumi Imigrācijas likumā parāda nepilnības likumdošanas procesā, kad trešajā lasījumā tiek sasteigti virzīti un Saeimā atbalstīti līdz galam neizstrādāti priekšlikumi, kuri rada pretrunas ne tikai likuma tekstā, bet arī apdraud likuma piemērošanu atbilstoši tā mērķim,” norādījis Vējonis, 2016.gada 29.aprīlī pieņemot lēmumu nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai likumu “Grozījumi Imigrācijas likumā”.

Iepazīstoties ar likuma tekstu un tā izstrādes materiāliem, prezidents konstatējis, ka likumā pieļautās nepilnības ir tik būtiskas, ka tās nepieciešams novērst līdz likuma izsludināšanai.

Nododot grozījumus Imigrācijas likumā otrreizējai caurlūkošanai, prezidents norādījis uz vismaz septiņām likuma normām, kuras nepieciešams pilnveidot, lai nodrošinātu precīzu likuma piemērošanu.

Piemēram, likumā nav noteikta valsts pamatbudžeta programma, kurā ieskaitāmi ārzemnieku veiktie maksājumi 5 000 euro apmērā par atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanu, kā arī nav paredzētas Ministru kabineta tiesības apturēt atkārtotu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu valsts drošības vai valsts ekonomiskās attīstības interesēs.

Prezidents nav apšaubījis Saeimas tiesības noteikt papildus prasības atkārtotu termiņuzturēšanās atļauju pieprasīšanai, taču norādījis uz nepieciešamību nodrošināt skaidru un precīzu pāreju uz jauno regulējumu.

“Trešajā lasījumā atbalstītais priekšlikums par jaunām prasībām atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanai radījis virkni pretrunu pieņemto Imigrācijas likuma grozījumu tekstā. Lai nodrošinātu sekmīgu likuma piemērošanu, šīs pretrunas ir jānovērš,” secinājis Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. TUAs vajag atcelt. Tā ir nožēlojama Latvijas izpārdošana par Jūdasa grašiem.

  2. Pērkams,grozāms,tāpat,ka viņa domas..man nevajag Jūrmalas rezidenci,neko nevajag,man labi Ogrē,bet redz,netur vārdu un gozējas jau Jūrmalā.Cepuri nost Bērziņa kungam,ne viņš izmantoja Jūrmalas dzīvošanu,ne savu algu,kuru ziedoja nabagiem..vnk malacis,a a šitais kuļ mēli un dzied pēc saeimes stabules..sāk jau pieriebties viņa un viņa kundze platais eeeee un locīšanās!!!!!

  3. lai tik brauc ieksa visi curkas ar Vejona atbalstu.

Draugiem Facebook Twitter Google+