×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Prezidents: referenduma dēļ jau baidāmies no savas ēnas

berzins_andris0802

Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien atkārtoti uzsvēra, ka 18.februārī gaidāmo referendumu par krievu valodu uzskata par absurdu, un norādīja, ka tā dēļ esam jau sākuši baidīties no savas ēnas.

“Man šķiet, ka baidāmies jau no savas ēnas. Tur nav ko baidīties. Katram normālam cilvēkam tas ir skaidrs,” atzina prezidents portāla “Diena.lv” tiešraidē.

Viņš pastāstīja, ka joprojām tautas nobalsošanu par divvalodību Latvijā uzskata par absurdu lietu. “Tas, ka daudzi pie tā pasildījās, nav mana vaina. Mans uzskats, ka nedrīkstēja to darīt, ka tas jāaptur jau sākumā,” teica Bērziņš.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents ir mainījis savu nostāju un referendumā tomēr piedalīsies.

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga ir sacījusi, ka Latviju sagaida propagandas uzbrukumi “ne pa jokam, ja pietiekami liels skaits latviešu nebūs aizgājuši uz šo referendumu” un pateikuši, ka mēs esam pret otru valodu kā valsts valodu Latvijā.

Tautas nobalsošana par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, gaidāma tieši pēc desmit dienām ‒ 18.februārī.

Trešdien darbu sāk vēlēšanu iecirkņi, kas laikā līdz tautas nobalsošanai strādās četras stundas dienā pašvaldību vēlēšanu komisiju noteiktajā darba laikā, un šajā laikā iecirkņos varēs pieteikt balsošanu dzīvesvietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī balsošanas dienā.

Vēlēšanu iecirkņos varēs iepazīties arī ar tautas nobalsošanai nodoto Satversmes grozījumu tekstu un kārtību, kā izdarāma atzīme tautas nobalsošanas zīmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+