×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Putnu fabrikai “Ķekava” nosaka tiesisko aizsardzību

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas rajona tiesa šodien apmierinājusi AS “Putnu fabrika Ķekava” (“Ķekava”) pieteikumu un noteikusi uzņēmumam tiesisko aizsardzību, aģentūrai LETA apliecināja tiesā. Šodien pieņemtais tiesas lēmums nav pārsūdzams.

LETA jau ziņoja, ka par “Ķekavas” administratoru tiesiskās aizsardzības procesā iecelts Olafs Švanks, kurš iepriekš sacīja, ka komentāri par plāniem, kā “Ķekavai” pārvarēt finansiālās problēmas, tiks sniegti pēc šodienas, kad tiesa lems par tiesiskās aizsardzības procesa sākšanu.

Iepriekš pozitīvu lēmumu attiecībā uz “Ķekavas” tiesiskās aizsardzības procesu pieņēma tās lielākais kreditors – Valsts ieņēmumu dienests (VID). Uzņēmums uzsvēra, ka VID lēmums “Ķekavas” maksātnespējas novēršanai uzņēmumam dos iespēju mērķtiecīgi strādāt tālāk.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja uzņēmuma izpilddirektors Aldis Škutāns, līdz ar to darba vietas saglabās gan 600 uzņēmuma darbinieki, gan 200 meitasuzņēmuma AS “Ķekavas broileri” darbinieki, kā arī netiks iznīcināta uzņēmuma materiāli tehniskā bāze un tiks kārtotas izveidojušās parādsaistības.

Viņš arī akcentēja, ka uzņēmums plāno jau šogad sākt strādāt ar peļņu, savukārt parādi saskaņā ar TAP tiks atmaksāti divu gadu laikā. Daļa parāda tiks norakstīta, daļa – atmaksāta, sacīja Škutāns, atturoties precizēt norakstāmo parādu apmēru.

Pērn 1.oktobrī “Ķekava” ar 1 721 250 latu parādu tika ierindota 11.vietā starp 100 uzņēmumiem un privātpersonām, kuru saistības pārsniedz 300 000 latu. 7.oktobrī “Ķekava” Rīgas rajona tiesā iesniedza tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu, norādot, ka pieteikuma mērķis ir uz laiku iegūt tiesisko aizsardzību, lai atgūtu uzņēmuma pozitīvu naudas plūsmu un varētu turpināt sekmīgu darbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+