×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. februāris, 2017
Drukāt

Raidījums: Atkritumu izvešanas monopols izdevīgs Rīgas domei (8)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Rīgas domes pieņemtais lēmums veidot monopolistu, kas turpmākos 20 gadus izvedīs rīdzinieku atkritumus, visupirms ir finansiāli izdevīgs pašai pašvaldībai. Šajā projektā katrs domes ieguldītais eiro var būt pat 347 eiro vērts, šovakar ziņo LTV raidījums “de facto”.

Pēc pašvaldības pasūtījuma kompānijas “Konsorts” un “Geo konsultants” veica pētījumu. Tajā teikts, ka kopsabiedrībā ar privāto partneri vienīgais domes ieguldījums būs līdzdalība pamatkapitālā. 10% akciju pašvaldībai maksās 3 500 eiro. Investīcijas veiks privātais partneris. Atkritumu izvešanas monopola ieņēmumi 20 gados plānoti vairāk nekā 500 miljonu eiro apmērā. Projekta kopējā rentabilitāte būs 6-9%.

Domes nolīgtie speciālisti apgalvo, ka izvēloties šo publiskās-privātās partnerības variantu, tarifs iedzīvotājiem būs zemāks nekā citos gadījumos. Taču tarifa kāpums noteikti būs. Tarifs pieaugs dēļ investīcijām jaunās mašīnās, šķirošanas infrastruktūrā un dabas resursu nodokļa celšanas.

Atkritumu izvešana rīdziniekiem tagad maksā ap 10 eiro par kubikmetru. Kopuzņēmums sākumā prasīs vairāk nekā 12 eiro, vēlāk – virs 15 eiro kubikmetrā. Dome plāno arī monopolistam tiesības prasīt pārskatīt tarifu, ja kāps izmaksas.

Atkritumu izvešanas operatori, kas savā starpā sacentīsies par iespēju kopā ar pašvaldību veidot monopolistu, pauž, ka 20 gadu termiņš ir izdevīgs, lai atpelnītu investīcijas, bet ne konkurencei nākotnē.

Rīgas atkritumu tirgus ir tik liels, ka pašvaldības partneris faktiski dominēs visā valstī, tādēļ ir reāls risks, ka visi pārējie pakalpojuma sniedzēji nespēs pastāvēt, prognozē raidījuma aptaujātie atkritumu izvešanas uzņēmumu vadītāji. Allaž sīvi konkurējošie tirgus dalībnieki pat gatavi apvienoties, lai paliktu Rīgā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Monopolistiem???

 2. Saldo>Kredīts uzņēmumiem no draudzīgākās kompānijas Latvijā Atbildēt

  Anna,Minna un Marija,tā bij jauka kompānija!

 3. Vēl vienu monopolistu?! Atbildēt

  Skat.”Parādnieku skaits 25 tūkstoši: par siltumu rīdzinieki parādā 30.miljonus”,Latvijas Avīze,10.novembris 2016.

 4. Kredīts uzņēmumiem Atbildēt

  Kredīts uzņēmumiem no draudzīgākas kompānijas Latvijā! cityfinances.lv/kredits-uznemumiem/

 5. Rīgas satiksme, Live Rīga, Namu apsaimniekotājs, Rīgas ūdens, Centrāltirgus, atkritumu apsaimniekošana… Vai kāds var aprēkināt, cik no šīm Ušakova SIA nozagts par labu Saskaņai- gan partijais darbībai, gan pietuvinātajiem cilvēkiem.

 6. Un kam izdevīgs Rīgā ir centralizētās apkures monopols un rīdzinieku astronomiskie parādi par siltumu? JOPROJĀM BEZ INDIVIDUĀLĀS UZSKAITES,kas rīdziniekiem neļauj taupīt siltumu,pat ja viņi to ļoti.ļoti gribētu!!! To izliekas neredzam ne tikai Rīgas dome,bet pat Ekonomikas ministrija.

 7. Kad visi saksatkritumus mest uz ielas, tad redzes monopola sekas
  Bus atkritumu kari

 8. Vai tas ir slikti?

Draugiem Facebook Twitter Google+