×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2016
Drukāt

Raidījums: Pēc svarīgu liecību sniegšanas bijušais Vaškeviča šoferis ieguvis mitekli Vilkastes mājā

Foto-LETAFoto-LETA

Vladimirs Vaškevičs

Kādreizējā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča bijušais šoferis Iļja Ballods-Nagradovs pēc nozīmīgu liecību sniegšanas Vaškeviča spridzināšanas lietā pirms vairākiem gadiem sācis dzīvot Vaškeviča sievas uzņēmumam piederošā mājā, 5.jūnijā ziņoja LTV raidījums “De facto”.

29 gadus vecajam Ballodam-Nagradovam pašam nekas nepieder, un viņa vienīgie ienākumi esot darba alga nepilna tūkstoša eiro apmērā. Viņš dzīvo jaunceltnē Mežaparkā, kur viņš sācis dzīvot laikā, kad sniedza nozīmīgu liecību kriminālprocesā. Savulaik Ballods-Nagradovs strādāja par Vaškeviča šoferi un bija klāt arī brīdī, kad notika Vaškeviča slepkavības mēģinājums.

“Ballods-Nagradovs bija viens no tādiem lieciniekiem, ar kuriem prokuratūra diezgan pamatīgi centās pamatot šo apsūdzību,” stāstījis viena no lietā apsūdzētajiem pārstāvis Artūrs Zvejsalnieks. Dienā, kad uzspridzināja Vaškeviča automašīnu, Ballods-Nagradovs savās liecības pauda, ka “nekādas aizdomīgas personas dienas laikā nav redzējis”. To pašu viņš apstiprinājis arī divas dienas pēc sprādziena.

Divus gadus pēc notikušā iespējamo slepkavības pasūtītāju – uzņēmēju Mārtiņu Putniņu – viņš atpazinis pēc fotogrāfijas. Tas esot bijis gana spēcīgs pierādījums, lai policija tiesai lūgtu Putniņa arestu. “Pēc tam viņš tiesā apgalvoja, ka Putniņu ir redzējis no apmēram 100 līdz 150 metru attāluma. Es gribētu redzēt, kā kāds pēc diviem gadiem no fotogrāfijas būtu spējīgs atpazīt personu, ko redzējis īsu brīdi no simt metru attāluma un nav iegaumējis. Diezgan savdabīga tā situācija,” stāstīja Zvejsalnieks.

Ap šīs svarīgās liecības sniegšanas laiku Vaškeviča bijušais šoferis esot ievācies jaunceltnē Mežaparkā. Tā piederēja Vaškeviča sievas Ināras Vilkastes uzņēmumam. Vilkaste zemi šajā vietā Mežaparkā par nepilniem 3000 eiro nopirka 1999.gadā. Vēlāk tā nonāca Vilkastei piederošā uzņēmuma “Eurobuilding” īpašumā. Tas pirms apmēram septiņiem gadiem šeit uzcēla daudzstāvu namu. Šobrīd neizpārdotie dzīvokļi pieder uzņēmumam “Mežaparka vilnis”, kas arī ir saistīta ar Vilkasti.

Ballods-Nagradovs noliedzis, ka dzīvokli saņēmis kā pateicību par liecības sniegšanu. “Kad sāku īrēt to dzīvokli, es pat nezināju, ka tā māja un tas dzīvoklis pieder Vaškeviča sievai,” sacījis Ballods-Nagradovs. Viņš pastāsta, ka dzīvojot tur apmēram sešus, septiņus gadus. Uz norādi, ka tas saskan ar laiku, kad viņš sniedza liecības policijā, Ballods-Nagradovs atteicis: “Tas varētu būt, bet es domāju, ka diez vai tas ir apbalvojums kaut kāds man.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+