Mobilā versija
+5.5°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
5. februāris, 2016
Drukāt

Reģionos sāk plānot darbus Latvijas simtgadei

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar Latvijas valsts simtgades svinību pašvaldību koordinatoru Kurzemes reģiona sanāksmi Kuldīgā 3. februārī sācies reģionālo semināru cikls, kas ilgs līdz mēneša beigām, LA.lv pastāstīja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule. Pirmajā seminārā pieredzē dalījās Kuldīgas, Rojas un Brocēnu novada pārstāvji.

Kultūras ministrijas (KM) Latvijas valsts simtgades biroja pārstāves Jolanta Borīte un Aija Tūna semināros tiekas ar novadu pašvaldību un sabiedrības pārstāvjiem, lai apkopotu esošās iestrādes Latvijas valsts simtgades svinību plānošanā, mudinātu dalīties pieredzē un palīdzētu pašvaldībām veidot vienotu, uz valsts simtgades svinību virsmērķa sasniegšanu balstītu svinību ietvaru savos novados, sacīja Vizule.

Reģionālās tikšanās ir iespēja apmainīties domām par simtgades svinību programmas iecerēm un gaitu, kā arī dalīties pieredzē, gūt iedvesmu no labajiem piemēriem un skaidrāk apzināties virzienus, kuros vēl nepieciešams ieguldīt lielāku darbu.

Viens no Latvijas valsts simtgades svētku pamatelementiem ir iedzīvotāju personīgās un pilsoniskās iniciatīvas – pašu dāvanas Latvijai, akcentējot, ka valsts simtgades svinības veido un tajās piedalās gan visā Latvijā, gan aiz tās robežām. “Gribam pateikt, ka dzīvot mazā vietā ir interesanti,” stāstot par jau paveikto un tālākajām iecerēm akcentēja koordinatore no Rojas pašvaldības Dace Broka, un šāda apņemšanās ir aktuāla daudzām kopienām un pašvaldībām.

Nākošnedēļ, 9. februārī, seminārs plānots Latgalē – Ludzā. Kopumā tiks aizvadīti četri semināri: Kurzemē – Kuldīgā, Zemgalē – Jelgavā, Vidzemē – Burtnieku novadā, Latgalē – Ludzā. Procesā iesaistīti 116 koordinatori no visiem Latvijas novadiem, kuri veicina informācijas apriti un sinerģiju veidošanos.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+