Tehnika
Tehnoloģijas

“Revolut” saņem ceturtdaļmiljarda investīcijas1


Nikolajs Storonskis
Nikolajs Storonskis
Publicitātes foto

Londonā bāzētais un arī Latvijā darbojošais strauji augošais finanšu tehnoloģiju jeb “fintech” uzņēmums “Revolut” turpina attīstību. Tas saņēmis ievērojamus 250 miljonus dolāru investīcijās, kas tā vērtību mazāk nekā gada laikā ļāvis paaugstināt par piecām reizēm, sasniedzot 1,7 miljardus dolāru. Līdz ar to trīs gadu laikā kopš kompānijas dibināšanas, tajā investēti jau 340 miljoni dolāru.

Kompānijā investējis Honkongā bāzētais riska kapitātla fonds “DST Global”, kā arī divi Silīcija ielejas investori – “Index Ventures” un “Ribbit Capital”. Kā zināms, “Revolut” ir uzņēmums, kura galvenais mērķis ir izjaukt tradicionālo banku ierasto praksi iekasēt samaksu par teju ikvienu darbību. “Revolut” to nedara, kas to padara ļoti interesantu vairāku cilvēku acīs. Viens no “Revolut” dibinātājiem un vadītājiem Nikolajs Storonskis norāda, ka investīcijas no “DST Global” ir lielisks uzņēmuma novērtējums. “Vēsturiski bankas sektors līdz šim vairījās no lielām tehnoloģiskām izmaiņām, taču tagad viss mainīsies,” apgalvo N. Storonskis. “Revolut” uzņēmējdarbības attīstības vadītājs Andris Bičeika norāda, ka investīcijas uzņēmumu ierindo līdzās lielākajām pasaules tehnoloģiju kompānijām, “kuras būtībā ir mainījušas daudzu cilvēku ieradumus.”

Savukārt “DST Global“ pārstāvis Toms Stafords norādījis, ka investīciju fonds izvēlējies investēt “Revolut”, jo kompānija rada un ievieš tehnoloģijas, kuras padara vienkāršākas un samazina finanšu pakalpojumu cenas lietotājiem un sīkajai uzņēmējdarbībai.

Dažu pēdējo mēnešu laikā “Revolut” savus klientus iepazīstināja ar rīkiem, kuri dažu sekunžu laikā ļauj izmainīt tradicionālo valūtu kriptovalūtā, ar vienreizējām virtuālajām kartēm, kuras pasargā no krāpšanas internetā, ar viedkrājkasēm “Revolut Vaults”, kuras dod iespēju veikt automātisko taupīšanu un daudzām citām lietām. Jaunais piesaistītais kapitāls tiks izmantots “Revolut” pasaules līmeņa attīstībai, sākot no ASV, Kanādas, Singapūras, Honkongas un Austrālijas līdz 2018. gada beigām. Tāpat kompānija cer līdz gada beigām no 350 darbinieku kolektīva izaugt līdz 800, vislielāko uzmanību pievēršot pasaules līmeņa inženieru un dizaineru meklēšanai.

Pašlaik “Revolut” sistēmā katru mēnesi veikto operāciju vērtība sasniedz 1,8 miljardus, kompānija katru dienu sagaida aptuveni no 6000 līdz 8000 jaunu lietotāju: kopējais patērētāju skaits jau tuvojas 2 miljoniem, bet nākošo 5 gadu laikā uzņēmums cer izaugt līdz 100 miljoniem klientu skaitam visā pasaulē. Pašlaik Latvijā ir apmēram 18 000 klientu, bet nākamā gada beigās kompānijas vadība cer sasniegt 100 000 klientu.

LA.lv