×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Rīgā notiks šogad lielākais Baltijas autošovs

kia_13

Ķīpsalā no 27. līdz 29. aprīlim norisināsies šogad lielākais Baltijas autošovs “Auto 2012”, kas vienuviet pulcēs gan auto jomas profesionāļus, gan jaunu automobiļu pircējus, gan auto mīļotājus, jo zem viena jumta tiks demonstrēti jaunākie vieglo automobiļu modeļi, komerctransports, eksotiski un tūnēti automobiļi, kā arī viss, kas nepieciešams auto mehāniķiem.


Kā ierasts, auto ražotāji un tirgotāji autoizstādes izmanto, lai iepazīstinātu pircējus ar visiem jaunākajiem auto modeļiem. Un jāsaka, ka šopavasar jaunumu ir tik daudz, ka grūti pat saskaitīt. Interesanti, ka vairāki automobiļi jau kādu laiku ir atrodami autosalonos, taču to nonākšana Latvijā ir notikusi klusi un nemanāmi. Starp tādiem automobiļiem jāmin, piemēram, “Chevrolet Malibu”, “Citroen DS5”, “Fiat Freemont” un citi. Savukārt vairāki automobiļi patiesi piedzīvos ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas pirmizrādi – vēl tikai šī pavasara Ženēvas motoršovā notika “Kia cee’d” pasaules debija, tagad tas būs apskatāms arī Rīgā. Līdzīga situācija ir ar “Isuzu D-MAX” pikapu, kas prožektoru gaismā Rīgā nonāks tieši no rūpnīcas. Šie ir tikai daži no jaunajiem modeļiem, kuri būs apskatāmi “Auto 2012”. Īpaša vieta izstādē atvēlēta arī konkursam “Latvijas Gada auto”, kam jau pieteikušies pirmie desmit pretendenti.

Kā jau visās mūsdienu autoizstādēs arī “Auto 2012” īpaša vērība tiek pievērsta alternatīvajām degvielām un elektromobiļiem. Šobrīd modē ir skatīties uz automobiļiem ar gāzes iekārtām – tieši tādēļ “Ford” savu stendu būs atvēlējis tikai automašīnām ar gāzes iekārtām.

 

Gāzes lauciņā sevi nolēmis pieteikt arī “Suzuki”, kas izstādē demonstrēs modeli “SX4” ar gāzes iekārtu. Domājot par vides aizsardzību, “Nissan” un “Mitsubishi”, kā arī vairākas mazās kompānijas cilvēkus iepazīstinās ar elektromobiļiem.

 

Ekskluzīvu un retu automobiļu cienītājus izstādes “Auto Exotica” sadaļā sagaidīs ne tikai vietējo autosportistu sagatavotie spēkrati, bet arī īpaša ekspozīcija no Skandināvijas. Klasisku vērtību cienītājus priecēs restaurēti automobiļi, viens no šādiem eksponātiem ir Andra Dambja virsvadībā restaurētais RAF-977. Arī auto audioiekārtu uzstādītāji un to klienti ir nolēmuši izmantot pavasari, lai vienotās sacensībās noskaidrotu, kura automašīna ir visskaļākā un kura skan viskvalitatīvāk.

Auto jomas speciālistiem paredzētajās izstādes sadaļās “Transporta tehnika” un “Automehānika” būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem sasniegumiem komerctransporta jomā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta arī autoremonta speciālistiem – viņi tiks iepazīstināti gan ar jaunākajām servisa iekārtām, gan instrumentiem. Kā ierasts, izstādes laikā notiks jauno automehāniķu konkursa fināls, kurā šogad piedalīsies arī komandas no kaimiņvalstīm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+