×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Rīga vēlas kļūt par grāmatu galvaspilsētu


gramatai_leta

Rīga plāno pieteikt savu kandidatūru 2018. gada pasaules grāmatu galvaspilsētas godam, un ambiciozās ieceres īstenošanai vakar tika nodibināta darba grupa “Grāmatai būt”.

 

Tās dibinātāji uzskata, ka pasaules grāmatu galvaspilsētas tituls 2018. gadā būtu lielisks papildinājums valsts simtgades svinībām. Sarunās ar darba grupas locekļiem arī izskan, ka šis tituls nekādā gadījumā nav uzskatāms par pašmērķi, bet gan ceļš uz to tikšot izmantots arī kā iespēja beidzot sakārtot grāmatniecības nozares atbalsta sistēmu un pievērst tam plašāku vērību.

Darba grupas koordinatora funkcijas ir uzņēmies nodibinājums “Rīga 2014”, jo grāmatai atvēlēta būtiska loma arī 2014. gada programmā, savā paspārnē pulcējot grāmatniecības, izdevēju, bibliotēku pārstāvjus, kā arī UNESCO, Rīgas domes un Kultūras ministrijas amatpersonas. Nākamgad pasaules grāmatu galvaspilsēta būs Bangkoka Taizemē. Savukārt uz 2014. gada pasaules grāmatu galvaspilsētas titulu pieteikusies arī Lietuvas galvaspilsēta Viļņa. Lai Latvija varētu pretendēt uz šo godu, tai ieplānoto aktivitāšu koncepcija lasīšanas veicināšanai jāiesniedz 2016. gadā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+