Mobilā versija
+17.8°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
4. decembris, 2013
Drukāt

Rīgas Brīvostā apspriedīs koka laivu un vikingu kuģu būvniecību

Foto - LETA. Latvijā būvētais  vikingu kuģis ''Asa''.Foto - LETA. Latvijā būvētais vikingu kuģis ''Asa''.

Izmēģinājuma braucienā pa Daugavu devies Latvijā būvētais vikingu kuģis "Osa".

Rīgas Brīvostas pārvaldes konferenču zālē 14.decembrī pulksten 14:00 tiek rīkota konference “Senie kuģi Latvijā – vakar, šodien, rīt”, kurā lektori stāstīs par seno koka kuģu būvniecību senāk, kā arī Latvijas amatniecības zināšanām un prasmēm būvēt šādus kuģus šodien.

Lektoru vidū būs Latvijas Nacionālā muzeja direktors Arnis Radiņš, kurš klāstīs par tirdzniecības ceļu Daugavā un seno kuģu nozīmību.

Zemūdens arheologs Voldemārs Rains prezentēs rezultātus izpētei par atrastajiem kuģu vrakiem dzelmē, kas ir gan muzeju krātuvēs, gan joprojām apslēpti jūras ūdeņos.

Latvijas Amatniecības kameras prezidents Vilnis Kazāks un biedrības “Pāvilostas laivas” pārstāvis Ģirts Vagotiņš – Vagulis izteiks savu redzējumu par Latvijas amatnieku prasmi būvēt  senos kuģus. Kā zināms, gan Pāvilostā, gan Grobiņā vairākas būvētās koka laivas un vikingu kuģi izrādījušies par veiksmīgiem mūsdienu biznesa projektiem.

Piemēram, Latvijas amatnieka, meistara Jura Zīles būvētas vikingu kuģis ”Asa” ir aizceļojis uz Norvēģiju, bet Latvijai jau top tā pēctecis – vikingu kuģis ”Indriķis”.

Pēcāk plānots rekonstruēt vēsturisko ”Rīgas kuģi”. Plānots, ka nākotnē Rīgā varētu izveidot muzeju ”Senā Osta”, kas vienlaicīgi būtu gan kuģu rekonstrukciju būvniecības vieta, gan arī šo kuģu osta tūrisma maršrutiem. Par šo projektu vairāk stāstīs biedrības ”Rīgas Kuģis” pārstāvis Ēriks Šulcs.

Mūsu kaimiņvalsts Dānijas un Eiropas līdzīgie projekti ir pierādījuši ne tikai savu dzīvotspēju, bet radot iespēju sabiedrības līdzdalībai šajos procesos, izrādījušies arī veiksmīgi biznesa projekti.

2014. gadā pasaules skati būs īpaši pievērsti Rīgai visās tās radošajās izpausmēs. Laika saite starp Senās Rīgu ostu un senajiem kuģiem mūsdienu Rīgas Brīvostas nākotnes vīzijā – Rīgas Domes un Brīvostas pārstāvju redzējumā.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+