×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Rīgu ieņēmuši krāsaini milzu gliemeži (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Krāsainos gliemežus Rīgas ielās izvietoja, lai atgādinātu par Laikmetīgās mākslas muzeja projekta lēno virzību.

Šonakt dažādās Rīgas vietās parādījušies 14 krāsaini un priecīgi gliemeži, kas ir daļa no publiskās mākslas sērijas, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību laikmetīgajai mākslai un veicināt diskusijas par Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību, vienlaikus atstājot spēcīgu radošo pēdu Rīgas pilsētvidē, vēsta biedrība “Ascendum”.

Gliemeži nav izvēlēti nejauši – tie simbolizē lēno muzeja tapšanas gaitu. Šīs videi draudzīgās instalācijas mērķis ir ne tikai iepriecināt rīdziniekus un pilsētas viesus, bet arī likt apstāties, iedziļināties un padomāt. It īpaši aktuāli tas ir šobrīd, kad Rīga ir kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Projekta “Gliemeži” īstenotājs ir sabiedriskā iniciatīva “Mākslai vajag telpu”, kas aizsākta ar mērķi panākt Laikmetīgās mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Iniciatīvas autori uzskata, ka laikmetīgās mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, kā arī viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni.

Šobrīd “Mākslai vajag telpu” ir sākusi kampaņu masu medijos, kuras mērķis ir sabiedriskajā dienaskārtībā aktualizēt diskusiju par Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Paralēli notiek kampaņa sociālajos tīkos, darbs pie ekonomiskā pamatojuma pētījuma veikšanas, kā arī norit sagatavošanas darbi vairāku citu instalāciju izveidei. Tāpat sabiedriskās iniciatīvas grupa “Mākslai vajag telpu” nosūtījusi Latvijas Republikas Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai deklarāciju par Laikmetīgās mākslas muzeja izveides nepieciešamību. To parakstījuši daudzi sabiedrībā pazīstami kultūras darbinieki, tai skaitā – Vestards Šimkus, Ilmārs Šlāpins, Andis Sīlis, Zaiga Gaile, Andrejs Žagars, Gļebs Panteļejevs, Imants Lancmanis, Helēna Demakova, Arturs Maskats, Edgars Vērpe un citi.

Mākslas projektu finansiāli atbalsta vietējie uzņēmēji, kas labprāt atsaucās aicinājumam sniegt savu ieguldījumu ne tikai Latvijas galvaspilsētas izdaiļošanā, bet arī valsts ilgtermiņa attīstības veicināšanā.

Kā atzīst SIA “Moduls Rīga” valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons: “Man ir bijusi izdevība apmeklēt daudzas pasaules pilsētas, un laikmetīgās mākslas muzeji ir tā vieta, kur iespējams gūt vispilnīgāko priekšstatu par vietējās nācijas kultūras attīstības līmeni un konkrētās valsts attieksmi pret savu vēsturisko un kultūras mantojumu. Mākslinieki visātrāk un precīzāk jūt sabiedrībā aktuālās tendences, tāpēc viņu radošās izpausmes ir svarīgi apkopot un analizēt, ļaujot gūt izpratni par valsts un nācijas attīstību. Es vēlos, lai arī Latvijas mākslinieku veikumu mēs kādu dienu varam apskatīt Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejā, kas būtu pelnīts apliecinājums un novērtējums mūsu Latvijas kultūras augstajam attīstības līmenim.”

Tiem, kas vēlas atbalstīt Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi, ir iespēja parakstīt deklarāciju šeit : http://www.makslaivajagtelpu.lv/deklaracija

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tie gan ir skaisti, ļoti,ļoti, nevis tā kā briesmonis pie mk

  2. Varbūt vispirms vajadzētu pabeigt tos milzu projektus, kuros KM jau ir ir ieķēpājusies līdz ausīm un nezina, kā tikt laukā? Varbūt nevajag apkarauties ar vēl vienu, pirms nav skaidrs, kā atrisināt jau esošās lažas? Varbūt mākslas muzeju saime var beidzot vienoties, kur, ko un kā celt, nevis bīdīt katrs savu ideju, radot iespaidu, ka tiks celti vismaz 3 laikmetīgās mākslas muzeji – katram aktīvistam savs?

Draugiem Facebook Twitter Google+