×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Rinkēviča izteikumu dēļ Krievijas Valsts domes deputāts rosina sankcijas pret Latviju (21)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Attēlā Aleksejs Puškovs.

Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs ierosinājis ieviest sankcijas pret Latviju ārlietu ministra Edgara Rinkēviča pret Krieviju vērsto izteikumu dēļ.

Rinkēvičs tviterī angliski ierakstījis: “Jo vairāk sekoju mūsdienu Krievijai, jo vairāk es nonāku pie slēdziena, ka tai būs tāds pats gals kā Vācijas Reiham pēc Pirmā un Otrā pasaules kara un būs par vēlu.”

Ja Rinkēvičs atļaujas nākt klajā ar šādiem izteikumiem, viņam jāsaprot, ka tam var sekot Krievijas puses soļi, kas “dos nopietnu triecienu Latvijas interesēm – ekonomiskajām, tirdzniecības un vēl kādām”, uzskata Puškovs.

Viņš izteicies, ka “ārvalstu politiķi nevar atļauties runāt šādas muļķības bez sekām” pret viņiem pašiem un viņu valstīm. Mazākais, tām būtu jāskar šo politiķu iespējas ieceļot Krievijas Federācijas teritorijā.

“Ja cilvēks oficiāli pārstāv valsti, valstij par viņa vārdiem jāatbild,” uzskata Krievijas deputāts.

“Ir vesela rinda iespēju, tāpēc uzskatu, ka mums ir jāatbild. Un ne tikai ar paziņojumiem, bet arī ar kaut kādiem soļiem, kas parādīs, ka par vārdiem ir jāmaksā,” uzsvēris deputāts.

Kā uzskata Puškovs, Latvija ir ļoti maza NATO un Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, bet krīzes situācijā ar Krieviju “tā iegūst ļoti lielu nozīmi”.

“Tādēļ, ka tā ir pierobežas valsts, valsts, uz kuru amerikāņi tagad ved savu armiju, lai veiktu manevrus, un, jo vairāk Latvijas Ārlietu ministrijas vadītājs runās, jo vairāk uzmanības ES un NATO viņam pievērsīs,” skaidrojis Puškovs.

Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova uz Rinkēviča tvītu reaģējusi, atkārtoti nosaucot ikgadējo leģionāru piemiņas gājienu par “Waffen SS” maršu un apgalvojot, ka Latvija labi zina, kas ir Trešais reihs, jo “esesiešu simboliku ne ar kādiem eiroremontiem” nevarot aizkrāsot.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Bet vai tad Krievijaa nenotika nacistu vispasaules salidojums ???

 2. vispirms, tad aiztaisiet muti savam Žirinovskim, Rinkēvičs šoreiz vienkārši paņēma “labu” piemēru no kaimiņvalsts

 3. Vajaga macities Eiropas vesturi, jo ir jau aizmirsusi 1240,1242,1410,1605-1612,1700-1725,1812,1853-1855,1914-1918,1941-1945 gadus.Eiropa jau ir iztaisijusi Krieviju par Eiropas tautu kapsetu.Kas gan nav lidis uz Krieviju?Kur vini gul?Krievijas laukos.Rinkevics slikti zin vesturi.

 4. … Jokains cilveks, Puskovs tagad redz, un jut, ko starpvalstisku attiecibu sfera nozime zirinovska vel arpratigakie izlecieni … ka par Baltijas no slaucisanu no zemes virsas …. !

  … Ieteicu Puskovam vispirms parupeties par savu valsts atbildigo amatam atiecigu uzvedibu …

  … Seit Bezabrene, pasi sava trukuma del, un ka vecas ideologijas skolas un pirtinas macitie un dzivei sagatavotie nomenaklaturas izraudzitie ministri spej sevi pazudinat … atri vien … !

 5. Igaunijas un Lietuvas prezidenti ir pateikuši vēl asākus vārdus! Ja mūsējie ir tik gļēvi, tad vismaz Rinkevičam ir vārds. Nevajag te visu laiku kušināt – pārāk dziļi ir iesēdies mūsu tautiešos pazemības un bļodas laizītāju gars!

 6. Un kā mums reaģēt uz Žirinovska un citu Krievijas politiķu ne visai glaimojošiem izteikumiem?
  Žēl, ka mūsu premjere, gan prezidents ir tik gļēvi.

 7. Krievijai ar to spoguli ir problēmas un kādiem arī Latvijā ( Bērziņam un pat Straujumai…)?

 8. Dabīgi, ka krievam nepatīk, kad runā taisnību, bet to ir jārunā un jārunā tieši tad, kad tas ir bīstmi. Es vel papildināšu ar to, ka labi būtu, ja krieviem nenāktos pārdzīvot to, ko pārdzīvojuši Poļu, Čehu, Ungāru un citu valstu vācieši pēc trešā reiha kapitulācijas.

 9. rinka vairs neatbild par savu rīcibu Atbildēt

  tā uzriet kremlim ka ne tik kremlis, pat NA apvainojās un premjere paskaidrojumus prasa. cilvēks acīmredzami vairs nesaprot kādā amatā atrodas

 10. Bet mūs Krievija un Putins sen ir saniknojis!!!

 11. Jautri! Kā tad mums jāreaģē uz Žirinovska izteikumiem?Šis tak ar ir šiška un nemaz nekaunās visus apriet.

 12. kopš ņemas pa palitiku manu tikai vienas nesaskaņas , tiek kaut kas pasnigts uz kašķī-….vai par to saņem naudu ??/

 13. da .., Rinkevichu par prezidentu, šim vismaz ir mugurkauls!

 14. Ka tik ne Latvija nonāks uz apsūdzēto sola kopā ar ASV

  • Ja nu kadam Latvija strada galva un ir mugurkauls , tad tas ir Rinkevics. Tadai .. ka Straujumai
   jau nu gan nav jadod nekadi paskaidrojumi. Nav saprotama to ta saucamo “latviesu” neizpratne par
   Krieviju. TiesAM vai sai tautai ir tik isa atmina ka neatceras visu ieprieksejo vestures gaitu.
   Beidziet tacu domat ka “okupanti”. Ja jus nepiekritat Rinkevica teiktajam. tad kramejiet cemodanu uz
   RASSIJU.

 15. Protams,ka viņš kā augsta amatpersona, nedrīkst mētāties ar nepārdomātiem vārdiem,pat lielas un ietekmīgas ES valstis to neatļaujas.Un ne par kādu laizīšanu nav runa vispār,viņa amats tomēr uzliek savus pienākumus un diplomātiju,nedrīkst izteikties kā prasta slaucēja,ja neprot,tad jālaiž savā vietā tādu,kas prot un saprot.

 16. Vai tad Rimkēvičam būtu jālaiza rokas krieviem ,kā to dara citi?

  • Neviens viņam nelūdza roku bučot,bet riet kā ganu šunelim ārlietu ministram gan neklājas.

   • Vai tu, Jāni, atceries to ārzemju prezidentu, kas Krieviju atklāti nosauca par ļaunuma impēriju? Un kas notika pēc tam??? Īsts valstvīrs zina, kad pienāk brīdis saukt lietas īstā vārdā.

   • Vai tad tik grūti saskatīt to kopīgo hitleriskajai Vācijai un Jaunkrievijai? Rinkēvičs ir gudrs un drosmīgs cilvēks. Bet par Bērziņu gan kauns.

Draugiem Facebook Twitter Google+