×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Rinkēvičs: ASV spēku klātbūtne Austrumeiropā būs lielāka (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

ASV spēki ir un paliks Latvijā, taču to klātbūtne nākotnē varētu būt vēl lielāka, jo ASV ļoti nopietni uztver reģiona drošību, atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), piebilstot, ka sīkāk plāni pagaidām netiks publiskoti.

Vaicāts par nepieciešamību stiprināt sabiedroto klātbūtni Baltijas valstīs, ministrs NATO ārlietu ministru sanāksmes laikā Briselē skaidroja, ka konkrētu lēmumu šobrīd nav un tie arī netiks pieņemti šīs sanāksmes laikā. Tomēr Latvija ir apmierināta ar līdz šim panākto progresu.

“Mēs zinām, ka NATO Militārā komiteja atzīst starptautisku bataljona kaujas grupu nepieciešamību Baltijas valstīs un Polijā, kas atbilst Latvijas drošības interesēm,” sacīja politiķis, piebilstot, ka viena no “lielajām alianses dalībvalstīm” uzņemsies atbildību par kaujas grupu nosūtīšanu uz šīm valstīm.

“Pašlaik vien varu sacīt, ka notiek diskusijas. Katra valsts izskata savas iespējas,” norādīja ministrs, piebilstot, ka vēl gaidāmi attiecīgie paziņojumi no attiecīgo valstu vadībām.

Ministrs izteicās, ka Latvija vēlas redzēt jautājumus, kas saistīti ar pretgaisa aizsardzību. “Arī par šo vēl notiek diskusijas,” izteicās politiķis, norādot, ka konkrētas detaļas pagaidām nevar atklāt. “Neapšaubāmi, vēl būs darbs militārajiem ekspertiem, taču virzība politiskajā līmenī ir,” sacīja Rinkēvičs.

Vaicāts par tikšanos ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju un ASV iespējamo papildu ieguldījumu Latvijas aizsardzībā, Rinkēvičs atgādināja, ka jau tagad Latvijā ir ASV spēki, kuru klātbūtne turpināsies. “Turklāt lielāka, nekā tā bijusi līdz šim. ASV ļoti nopietni uztver reģiona drošību, tostarp NATO 5.pantu. Atsevišķas detaļas pagaidām paturēšu nepubliskotas,” sacīja Rinkēvičs.

Jau vēstīts, ka Briselē Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube piedalījās NATO Militārās komitejas sanāksmē, kuras laikā tika apstiprināts ieteikums NATO aizsardzības ministriem Baltijas valstīs un Polijā veidot bataljona līmeņa kaujas grupas vienības.

“Militārās komitejas laikā diskutējām par vairākiem svarīgiem jautājumiem, lai sniegtu rekomendācijas NATO dalībvalstu ministriem, gatavojoties NATO aizsardzības ministru sanāksmei. Sanāksmes laikā NATO dalībvalstu komandieri bija vienisprātis, ka atturēšanas un aizsardzības nolūkos Baltijas valstīs un Polijā nepieciešams veidot četras sabiedroto bataljona līmeņa kaujas grupas,” skaidroja Graube.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. ja Latvijā nebūs vismaz vads NATO karavīru, skaitīsies, ka raše NATO spēkiem nebūs uzbrukusi !

 2. caur-ejainie jaņi un eidi atkal pamodās !

 3. tu pareizi pateici, jani. rinkevicam latvijas tautas liktenis neinterese. pats jau diezvai taisas karot, bet cik citigi izpilda saimnieka paveles

  • pareizi, eidi !
   Latvijas tautas liktenis interesē tikai pūķinam !
   “Ceļam ķepas gaisā un ejam klajumā !” – kā tanī vecajā karikatūrā “Dadzī” teica dullais zaķis otram, kad mednieki nāca virsū.

 4. ASV spēku klātbūtne Austrumeiropā būs lielāka

  Bet nejau Latvijā! Ar šādu pieticību Mēs paliekam visiem Nopakaļ! Poļi nosmeļ krējumu, kuriem krievija vispār nedraud! Lūk, kur tur citās zemēs Nato ieņem, nostiprina savas aizsardzības pozīcijas! Bet Mēs Latvieši Pliki pret krievu tankiem, iznīcinātājiem! Dažās stundās jebkurā brīdī, krievu armija var ieņemt Latvijas teritoriju! Jebkurā laikā! Latgali stundas laikā. Eļementarno Vatson! Un mūsu daži simti Latvijas zaldātu/Mūsu mazskaitliskā armija gandrīz neko nevar pretoties! Un tieši tāpēc! Uz Nato labējās malas robežas, kura robežojas ar krievijas robežu, Ir Vajadzīga Drošība Latviešu tautai! Arī Igauņiem un Lietuviešiem! Un Mēs esam Baltijas centrs, kur tieši arī ir jābūt šim Galvenajam Aizsardzības centram! Elementārai Nato Patstāvīgo kara bāžu klātbūtne! Viens no Galvenajiem Trumpjiem – Nato kara aviācijas bāze! Un tieši Latvijā un Latgalē! Nevis kautkur aiz tredeviņām zemēm, polijā, pie vācijas robežas! Vai Rumānijā! Un šis ir jāliek galdā Nato ģenerāļiem, Nato smadzenēm, Pentagonā! Kas vēl kādam nav skaidrs???

  • nevajag stresot un palauties uz amerikas karaspeku, tapec ka tie nav karotaji. to pieradija iraka ,afganistana , gruzija ukraina un tt. ta ir iluzija ,jo x stunda tie nepaspes pat piecelties kad pus darisana ar istiem profiem.amerikas planos ir ieraut baltiju, eiropu kartiga kara ,jo ekonomika ir uz sabruksanas .labak dzivot miera ar saviem kaiminiem un neklausities panikas celajus. apzaktiem latvijas iedzivotajiem tas vienalga.

   • Jani es Tev pilnigi piekritu….jo usa merkis eraut kara valstis pret krieviju….prieks kam lv vajag kaut kadu nato bazi ….par to pirmkart lv jamaksa nauda kas vinai nav……otrkart nedod dievs ja saksies kars starp usa un krieviju tad krievija nesaus raketes uz asv bet par asv rekesu bazem lv…..un tad no lv vairs nekas pari nepaliks…..ar kaiminiem ir labak draudzeties neka ar iebraucejiem svesiniekiem nato….

Draugiem Facebook Twitter Google+