×
Mobilā versija
+10.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. augusts, 2014
Drukāt

Valdība stūrējusi bez glupībām. Saruna ar Juri Rozenvaldu (5)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Latvijas Avīzē” uz sarunu par stāvokli pirms vēlēšanām aicinājām politologu, LU profesoru JURI ROZENVALDU. Redakciju pārstāvēja Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Trīspadsmit partijas sastājušās uz starta līnijas 12. Saeimas vēlēšanās. Šajā sakarā piesaucams slavenais hokejists Ozoliņš, kurš, uz brīdi iegriezies Latvijas politikā, konstatēja, cik gan viegli sagrozīt galvas un iespaidot latviešu vēlētājus. Vai tiešām?


J. Rozenvalds: – Vēlēšanas, spriežot pēc pašreizējiem dalībnieku reitingiem, nāk ar labo ziņu un slikto. Labā, ka vēlētāji neuzķeras uz otrreizējiem piedāvājumiem, necer, ka “bijušie” tā momentā spēj restartēties. To pierāda gan “Latvijas attīstībai” pieticīgais sniegums jau Eiroparlamenta vēlēšanās, gan Sudrabas k-dze, manuprāt, vispār nav pateikusi neko konkrētu, izņemot vēlmi pēc tautas vēlēta prezidenta, un tomēr ir ar diezgan reālām izredzēm tikt iekšā parlamentā. Taču jāņem vērā, ka kārtējoreiz aptaujās parādās vēl liels neizlēmušo skaits, un tie var situāciju mainīt.

– Jūsu kolēģis Aigars Freimanis nesen sacīja: “Pret Straujumu visi izturējās saudzīgi. Viņai izdevās! Straujuma ir forša kundzīte (Freimaņa kunga traktējumā), tomēr viņa nav viena. Tāpēc man ir ļoti interesanti, kas viņu rullē.” Jā, tas interesē ne vien Freimaņa kungu.


– Labs un profesionāls ierēdnis ne vienmēr kļūst par spēcīgu politiķi. Šo mērauklu var attiecināt kā uz Straujumu, tā Sudrabu, vēl vienu otru. Straujumas kundzi vēl neviens nekur nav vēlējis, vismaz man nav zināms, ka viņa būtu piedalījusies kādās vēlēšanās. Jā, premjerei ir autoritāte, bet tā tiešām ir problēma, ka viņa nebūt nav pirmais cilvēks varas partijā. Varbūt viņa ar laiku par tādu kļūs, un tas ir no pašas Straujumas atkarīgs – bet premjeres īsto svaru vēlētāji tad arī noteiks vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vienmēr jābalso par stabilām vērtībām!
    Tāda ir – ZZS!

  2. Ja Dombrovskis un viņa “dīdītāji” bija savā vietā un par valsti rūpējās, tad jāsaka, ka daudzkārt lielākas rūpes par mūsu valsti izrādījis jebkurš mūsu tautietis emigrants Īrijā un citur pasaulē… Skumji!

  3. Valdošās kliķes galma politologa viedoklis jau citāds nemaz nevar būt… Diemžēl “dzīvē viss ir citādāk…”

  4. Balsojot, katrs iedzīvotājs domās, ko labu šie politiķi darījuši vai darīs ne tikai valstij kopumā, bet arī viņam kā indivīdam. Man kā lauciniekam svarīgi, vai atradīs citu tirgu pienam, vai nemazināsies piena iepirkuma cenas, bet, ja mazināsies, vai tās kompensēs. Otrs jautājums par sociālo vienlīdzību. Ja dalīs iedzīvotājus kastās – strādājošs, nestrādājošs pensionārs, ģimene ar vai bez bērniem u.t.t., tas neko labu nesola. Nevar kāds pensionārs prasīt vairāk kā, piem., vientuļais vecāks. Nu nevar dot atlaidi elektrībai tikai tāpēc, ka viņš pensionārs. Man ar bērnu nesanāk tik lieli ienākumi mēnesī kā pensionāram, tad kāpēc viņām atlaide, bet man nekā?
    Tāpēc vēlēšanās vadīšos pēc šiem 2 principiem. Kura būs tā partija, kas solīs un darīs ko šō lietu labā, vēl skatīšos.

Draugiem Facebook Twitter Google+