×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

RP Ētikas komisija spriedīs par Zatlera došanos uz modes šovu Viļņā (13)

Autors: LETAAutors: LETA

Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri

Reformu partijas (RP) Ētikas komisija vērtēs eksprezidenta Valda Zatlera došanos uz Lietuvas modes mākslinieka Joza Statkeviča kolekcijas šovu Viļņā, kad Latvijā bija sēras saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

RP Saeimas frakcijas preses sekretārs Mārtiņš Etkins aģentūrai LETA norādīja, ka informācija par Ētikas komisijas sēdes laiku tiks sniegta vēlāk.

Kā ziņots, Zatlers ar kundzi Lilitu svētdienas vakarā apmeklējis sava drauga, pazīstamā Lietuvas modes mākslinieka Joza Statkeviča kolekcijas šovu Viļņā, vēsta portāls “Lrytas.lt”.

Izdevums atzīmē, ka sakarā ar traģiskajiem pagājušās ceturtdienas notikumiem Rīgā “retais cerējis Viļņas “Siemens” arēnā rīkotajā Statkeviča kolekcijas prezentācijā ieraudzīt bijušo kaimiņvalsts vadītāju”, tomēr viņš ieradies, “tādējādi apliecinot cieņu ne tikai lietuviešu māksliniekam, bet arī visai lietuviešu tautai”.

“Grūtos brīžos mums jāturas kopā,” izteicies Zatlers, atzīstot, ka kādu brīdi šaubījies, vai sēru dienā doties uz Lietuvu. “Neraugoties uz sliktām lietām, mums jādomā uz priekšu. Jāapsver, ko varam darīt citādi, kā rīkoties, lai nākotnē tādas nelaimes neatkārtotos. Domāju, ka ir ļoti svarīgi uzturēt kontaktus ar citām valstīm, īpaši kaimiņiem. Esmu pateicīgs Lietuvai par atbalstu Latvijai grūtā mirklī. Tautu kontakti ļauj saprast, cik liela nozīme ir cilvēcībai.”

Šovs sācies ar klusuma brīdi Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņai, raksta portāls, atgādinot, ka arī pirms gada šovu ievadījis piemiņas brīdis, toreiz veltīts nesen mūžībā aizgājušajam mākslinieka tēvam.

“Uz Joza šovu braucu ik gadu. Man patīk viņa skates, tādēļ nevarēju palaist to garām,” sacījis Zatlers.

“Lrytas.lt” atzīmējis, ka bijušā Latvijas prezidenta sieva ir liela Statkeviča veidoto tērpu cienītāja. Augsto viesu pāris šai reizē savā garderobē izraudzījies tumšos toņus, bet Lilitas kundze, tāpat kā liela daļa šova viešņu, turējusi rokās baltu neļķes ziedu.

Kā izteicies Zatlers, lai gan laiku nevar apturēt, tomēr ir iespējams pašam apstāties un pārdomāt, kas noticis un ko katrs personiski izdarījis ne tā. Viņš piebildis, ka ir gandarīts par klusuma minūti šova sākumā, kas “vedina padomāt par dzīvības trauslumu un apjēgt, kāds brīnums ir dzīve”. “Ir jāprot par to priecāties,” sacījis eksprezidents.

Viņš pastāstījis, ka Rīgā valda nospiedoša atmosfēra un ne tikai sagruvusī “Maxima” ēka, bet visa pilsēta atgādina milzīgu kapsētu. “Briesmīgi. Bērni zaudējuši vecākus, vecāki – bērnus. Tādas lietas satriec. Taču par vienu lietu varam priecāties – cilvēki satuvinājušies, kļuvuši vienotāki. Neviens vairs nedomā, vai traģēdijā cietuši draugi vai ienaidnieki. Nelaime latviešus satuvinājusi. Tādos mirkļos grūti saskatīt kaut ko pozitīvu, tomēr vēlos visiem un katram uzlikt roku uz pleca un pateikt, ka nākotnē viss būs labāk,” piebildis Zatlers.

Iespējams, tādēļ bijušais Latvijas prezidents nolēmis sēru svētdienā tomēr doties uz Viļņu, spriež portāls.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vai jums nav pietekošs to kā viņš visu ļaunumu siteņu pieņēma uz savu pleci un samaksāja ar savu veselību? Tīri no cilvēcīga viedokļa tas bija ļoti pareiza lēmums jo viņš to varēja vispār neuzturēt. Ta, ka teica Streiča kungs, ka viņš neraudāja par sava dēla nāvi, bet raudāja tagad ne tāpēc, ka viņas mazāk apbēdināja dēla nāve, bet tāpēc, ka tā trauka, kura viņš turēja sāpes par savu dēlu ieleja šo visas tautas sāpes un tas bija pārāk pilna un paplijas, lūk, šeit ir aprakts to asaru cēlonis. Ja kādam ļoti gribas Zatlēra asini tad lūdzu varat viņu tiesāt ētikas komisija ja ne tad roku nost!

 2. Tāds cilvēks kā Zatlers, no tautas neko nav pelnījis!

 3. Par kādu ētiku tad var spriest,jo šī ģimene jau izsenis ir parādījuši gan to kas vīņi ir,gan to ,kādi viņi ir.Nemītīgie cīnītāji par Latvijas labumu…ai,manu vai !

 4. nu ko jus te visi nematies,Lilitina tikai Valdinu lidz panema.

 5. SMERDEĻI !~!!

 6. Saldais paritis! Ja jau jaskatas jaunas kleitas, tad jau vecis bliez uz citam.

 7. Man gan liekas, ka tādas ētikas komisijas pastāvēšana ir neētiska

 8. Kad skatījāmies reportāžas Atbildēt

  Zolitūdē, sākās sirdslēkme! Vai tas ir normāli? Visiem, ar šo notikumu nesaistītiem, ieteicams aiziet sabiedrībā uz kādu skaistu pasākumu, tieši tā, kā to darīja mūsu cienījamais ekxprezidents! Tikai tā!

  • Dainis>Kad skatījāmies reportāža Atbildēt

   Kad runā par cieņu ,tad runā tikai savā vārdā. Es viņu necienu jau kopš Pekinas Olimpiskajām spēlēm,kad viņam tās bija svarīgākas par solidarizēšanos ar Gruzijas tautu. Šoreiz ir tieši tāds pats gadījums.

 9. Es piekrītu Zatlera kungam! Nu jau par daudz tiek ar šo pelnīts un cilvēkudzīves ierobežotas. Cilvēki ir miruši vai ārstējas, tur vairs nekas nav maināms, bet citi vēl ir dzīvi un un citiem nav “jāaprok” sava dzīve šīs lietas dēļ. Katru dienu kāds tuvs, labs un dārgs cilvēks Latvijā nomirst, bet tāpēc dzīve neapstājas. Mediji pārāk daudz nu jau pelna uz šīs lietas dēļ un liek citiem nedzīvot savas peļņas dēļ.

 10. A nam sjoravno…- bet mums vienalga. Laikam vel šodiem Zatlers ir exprezidents ar valsts prezidenta pensiju un apgādi. Tātad valsts tomēr amatpersona.Tā laikam notiek, ja prezidentu vēlēšanas notiek zoo un nevis Saeimā…Personīgi jutos stipri nomākti… bet te varas izklaides.

  • Šis gadījums ir vēl viens arguments, kādēļ Latvijā vajadzīgs tautas vēlēts prezidents.
   Nevis nedaudzu neviena nevēlētu un nepazīstamu darboņu izraudzīts Zoodārzā, pēc tam lēmumu koalīcijas vadoņi “izdzen cauri” Saeimai.
   Tautas vēlētam prezidentam tauta dod tiesības, prezidents uzņemas pienākumus un nes atbildību tautas priekšā.
   Un tā – pa varas piramīdu uz leju. Visā valstī, visi valsts darbinieki: pienākums + tiesības + atbildība.
   Tagad – nekā. Un brīnāmies, ka visur esam pēdējās vietās un cilvēki mūk no valsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+