×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. marts, 2013
Drukāt

RTU godinājusi 57 jaunos zinātņu doktorus

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 9.martā,  Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika pirmā svinīgā ceremonija par godu RTU pagājušā gada jaunajiem zinātņu doktoriem, sveicot 57 pērn doktora grādu ieguvušos jaunos zinātniekus un viņu vadītājus.

Kā informēja RTU Komunikācijas nodaļas projektu vadītājs Krišjānis Ozols, par godu šim notikumam ir izdota arī “Doktorantūras absolventu Gadagrāmata”.

RTU ir sākusi jaunu tradīciju, kas turpmāk notiks katru gadu, jauno zinātņu doktorus un viņu promocijas darba vadītājus godinot svinīgajā ceremonijā. Šodien jaunajiem doktoriem tika pasniegti apliecinājuma raksti par doktora grāda iegūšanu un īpaši šim pasākumam izveidotas, apzeltītas nozīmītes “RTU zinātņu doktors”, kas apliecina jaunā zinātnieka statusu.

Promocijas darba izstrādāšanā nozīmīga loma ir arī promocijas darba vadītājam, tāpēc ceremonijā tika izteikta pateicība arī viņiem. “Šogad pirmo reizi sveicam jaunos RTU doktorus īpašā ceremonijā, tā uzsverot jauno zinātņu doktoru svarīgo lomu universitātei un sabiedrībai kopumā, kā arī dodot iespēju plašākai sabiedrībai un ģimenei sveikt un lepoties ar šo augstāko akadēmisko grādu ieguvušajiem speciālistiem,” atzina RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Tāpat viņš akcentēja, ka doktora grāds ir “biļete” pētniecībā. Tas paver iespējas ne tikai nodarboties ar zinātni, tas ir arī apliecinājums personības izaugsmei un spējai patstāvīgi risināt sarežģītas problēmas, argumentēti aizstāvēt savu viedokli un uzņemties atbildību par rezultātu, secināja Juhna.

Kā minēts, pirmo reizi tikusi izdota arī “Doktorantūras absolventu Gadagrāmata”, kurā latviešu un angļu valodā ir apkopota informācija par visiem jaunajiem doktoriem un viņu promocijas darbiem.

“Gadagrāmata ir kā atgādinājums par paveikto darbu gan doktorantiem, gan viņu vadītājiem. Vienkopus atrodamā informācija par visiem darbiem ļaus veidot jaunus kontaktus un sākt darbu pie jauniem projektiem, jo Gadagrāmata atklāj arī katra jaunā zinātnieka interesējošās pētījumu jomas,” norādīja Doktorantu studiju daļas vadītājs Lauris Bisenieks.

Gadagrāmata būs pieejama arī RTU mājaslapā.

RTU Doktora studijas tiek īstenotas 21 doktora studiju programmā astoņās fakultātēs. Kopējais doktorantu skaits pārsniedz 500, un doktora studiju procesā iesaistīti vairāk nekā 200 profesoru un asociēto profesoru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+