×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Saeima nolemj publiskot uzturlīdzekļu nemaksātāju vārdus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Informācija par uzturlīdzekļu nemaksātājiem būs pieejama publiski. To paredz Saeimā ceturtdien galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, informē parlamenta Preses dienestā.

Noteikts, ka Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) administrācija savā mājaslapā publiskos ziņas par parādnieku, un tam būs nepieciešama otra vecāka piekrišana.

Savukārt publiski nebūs pieejama informācija, ja parādnieks ir persona ar invaliditāti vai persona, kas pārejošas darbnespējas dēļ nestrādā ilgāk nekā sešus mēnešus gadījumos, kad darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā gadījumos, ja darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.

UGF, izveidojot publiski pieejamu datu bāzi ar uzturlīdzekļu nemaksātājiem, tajā norādīs parādnieka vārdu, uzvārdu, personas koda otro daļu un dzimšanas gadu. Ziņas par šīm personām UGF mājaslapā būs pieejamas, sākot ar 2015. gada 1. jūliju.  

Kārtību, kādā UGF publisko un dzēš ziņas par uzturlīdzekļu nemaksātājiem, noteiks Ministru kabinets.  

Likums grozīts, lai veicinātu bērnu tiesību aizsardzību un vecāku pienākumu pildīšanu, maksājot uzturlīdzekļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mīts: tie uzturlīdzekļu 28 000 parādnieki pārsvarā ir pārtikuši mērgļi, kuri principa pēc izvairās no saistībām; ja arī viņi izskatās trūcīgi, tad patiesībā dzīvo cepuri kuldami, strādājot nelegāli. Un, kā izrādās, tāda ir Latvijas vidusšķira :)))

    Patiesība: lielākā daļa no šiem 28 000 (!) parādnieku Latvijā vienkārši nespēj nosegt uzturlīdzekļu materiālo pusi, bet valsts tā vietā, lai iedziļinātos un atrisinātu šos sociāli ekonomiskos mīnusus katrā no visticamāk jau pajukušajām ģimenēm, netērējot velti līdzekļus kaunināšanas un pašslavināšanās kampaņām, dzenā utis no viena kakta uz otru, ik pa laikam pametot kādu ieroci un vēl vairāk sarīdot šos vecākus savā starpā. Un infantīlā Saeima, protams, domā, ka tas noteikti nostrādās bērna interesēs

Draugiem Facebook Twitter Google+