×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Gapoņenko sapņo par “krievu Maidanu” Rīgā (56)

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no redzamākajiem “Nepilsoņu kongresa”  aktīvistiem Aleksandrs Gapoņenko internetā jūsmo par Ukrainas austrumos notiekošajiem nemieriem un cer arī Rīgā sarīkot “krievu Maidanu”.

“Pašlaik notiek pirms 23 gadiem 15 dažādās valstīs sadalītās krievu nācijas atkalapvienošanās. Šis spēks Ukrainā viegli aizmēzīs Jaceņuku, Porošenko, Timošenko un citus cittautiešus,” nemierus Doņeckā ar neslēptu sajūsmu sociālajā tīklā “facebook.com” komentē Aleksandrs Gapoņenko. Viņš prognozē, ka šis process neapšaubāmi skars arī Baltiju. Tādēļ viņa pārstāvētais “Nepilsoņu kongress” iecerējis 25. aprīļa pievakarē Esplanādē rīkot pasākumu, ko Gapoņenko nodēvējis par “Rīgas Maidanu”. “Paskatīsimies, uz ko gatavi Latvijas krievi,” viņš raksta.

Interviju “Latvijas Avīzei” Gapoņenko atteica, jo šobrīd esot saslimis, tādēļ viņa vietā sazinājos ar citu “Nepilsoņu kongresa” aktīvisti Elizabeti Krivcovu. Viņa apstiprināja, ka organizācija 25. aprīlī plāno rīkot koncertu ar dažādu rokmūziķu un bardu piedalīšanos. Starp muzikālajiem priekšnesumiem ar savām uzrunām uzstāšoties krievu aktīvisti. “Pasākuma moto – “Mēs gribam pārmaiņas”. Runāsim par nepilsoņu politiku, izglītību un krievu valodas stāvokli, kā arī par sabiedrības vienotību. Mēs vēlamies veidot vienotu politisku nāciju,” teica Krivcova. Komentējot šā pasākuma pielīdzināšanu Maidanam, “Nepilsoņu kongresa” aktīviste atbildēja, ka tas esot tikai Gapoņenko personīgais viedoklis.

Kā uzzināju Rīgas domē, uz 25. aprīli tiešām pieteikts šāds pasākums Esplanādē. Tā mērķis un iespējamais dalībnieku skaits nav norādīts, jo pieteicēji to noformējuši kā publisku pasākumu, nevis politisku akciju. Taču, visticamāk, pašvaldība šo pasākumu nesaskaņos, jo minētā vieta jau ir aizņemta Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem. Krivcova teicās esot gatava arī šādam pavērsienam un varētu arī pārcelt koncertu uz kādu citu vietu.

Par šo “Rīgas Maidanu” lietas kursā ir arī Drošības policija (DP), kas sekojot “Nepilsoņu kongresa” aktivitātēm. DP pārstāvji gan nevēlējās sīkāk komentēt, vai šāds pasākums varētu radīt kādus drošības apdraudējumus. “Taču mūsu rīcībā ir pietiekami daudz informācijas, lai sniegtu savu vērtējumu, ja pašvaldība, lemjot par pasākuma saskaņošanu, mums to lūgs,” norādīja DP pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (56)

 1. Vladimirs Uljanovs Atbildēt

  tieši tā jārīko krievu Maidans un jāpierāda ,ka ukraiņu armija ir teroristiska organizācija es ļoti ceru ,ka Aleksandram Gapoņenko izdosies uzorganizēt ne tikai krievvalodīgo pretošanās akcija ceru ,ka Aleksandrs rosinās referendumu par nepilsoņiem un es ticu ,ka gapoņenko izveidos organizāciju kas slavina Krievijas impēriju

 2. Vai tu esi pie pilna prāta ?

 3. Kad sis Ukrians zids Goponenko tiks deportets no Latviajs uz Krieviju?
  Kapec Latvijas valsts Drosibas iestades so zidu nacistu Goponenko nav jau sen izraidijusas no Latvijas valsts ar aizliegumu iebraukt ES valsts teritroja?

 4. Gopoņenko kungam gan derētu parūpēties par savu veselības stāvokli, jo tas ir sliktāks nekā viņš un viņa ārstējošie ārsti novērtē. Var jau savu žulti izliet uz ko vien vēlas, bet no tā jau veselība neuzlabosies. Viņa naida saknes ir izplatījušās pa visu ķermeni un palīdzību ne no viena nevajadzētu lieki gaidīt. Laikam vēlēt viņam veselību un izturību būtu necilvēcīgi.

 5. Vinji ir viltvarzhi. Vinji nevar paarstaaveet nepilsonjus, jo par vinjiem nobalsoja mazaak nekaa 10% no nepilsonjiem.

 6. Tas gapoņenko taču ir smagi slims! Tādu liek attiecīgā slimnīcā speciālai terapijai.

 7. Pirmie 12 šo spriedzi noņems. ja Bērziiņš sūtīs uz tēvu, tēvu zemi… Pārējiem būs labi tepat un Kremļa naudiņu varbūt vairs negribēs…

 8. jāsaka tā rešņa vārdiem no filmas Cilvēka bērns : Sivdu vabaļa , sivdu vabaļa tu gapoņnok!

 9. Kapec sis noladetais cuskas izdzimums zids Goponenko lidz sim nav izraidits no Latvijas valsts un atbrivots no Latvija dzivot uzturesasn atlaujas?
  Uz ko vel gaida Latvijas prezidents Berzins, Latvijas valdiba, Latviajs drosibas iestades?
  Goponenko un vinam lidzigie Zdanok, Mamikins, Kuzins, pliners, Rafaelskis…..ir nekavejoties jatbrivo no Latviajs pilsonibas, dzivot uzturesasn atlaujam Latvija un ir jadeporte uz Zidiju vai Krieviju, lai vini tur dzivo laime un ir jaizliedz viniem iebraukt latvija un citas ES valstis

 10. Labprātīgi “izkaisījusies ” krievvalodīgo nācija var apvienoties valstī ar nācijas nosaukumu – Krievija. Nav jāķeras pie citu nāciju zemēm. Tā jau būs okupācija jeb aneksija, jeb inkorporācija. Sauciet, kā gribat.

 11. Visi kas staigā ar georgija lupatām un krievu karogiem ir atklāti Latvijas ienaidnieki.Tādus vajag apkarot visur un vienmēr ar jebkuriem līdzekļiem.Vajag,lai tiem izdzimteņiem zeme degtu zem kājām.

  • Bet „ … lai tiem izdzimteņiem zeme degtu zem kājām” – tad ir jādarbojas mērķtiecīgi un likumīgi; ir jāmaina mūsu valdības nesekmīgā (un arī nerealizējamā!) okupantu „5.kolonnas” integrācijas politika; tā ir jāmaina uz reālu un objektīvu (ņemot vērā šīs „5.kolonnas” darbību Ukrainā) likvidācijas politiku; – tādu, kas būtu pamatota ar leģitīmu, ANO un ES sankcionētu okupācijas palieku dekolonizācijas nepieciešamību atsevišķās bijušajās PSRS okupētajās teritorijās.

   Un pirmkārt jau tas nozīmē – gatavošanos Saeimas sastāva radikālai pārvēlēšanai, kā arī atteikšanos no izbijušo partorgu un komsorgu „pakalpojumiem” nacionālas politikas partijās…

 12. Jš, apbrīnojami – uz ko gan vispār ir spējīgi krievi? Drausmīgi!!!! Vai tie tiešām domā, ka ir varenāki par citiem??? Kas tas Kapoņeko vispār tāds? Sūds!!!! Viņi – mēsli te dzimuši, auguši, pa manu zemi vazājušies, bet cieņas NAV VISPĀR!!!! Tādu attieksmi arī pret sevi sagaidīsiet!!!!

 13. JefrosinjaJefrosinja Atbildēt

  Gapoņenko, ko tu dari Latvijā, tev jābūt KRimā!
  Tu taču esi Krievijas fans!

 14. nau saprotams kamdēļ mēdiji vispār metas šāda veida cilvēku izteicienu atspoguļošanā ,mums latvijā ir citas autoritātes kas jāuzklausa kā arī ,daudz darba lai celtu labklājību ,un rūpētos par jaukākām nodarbēm ,a šito kontingentu lai attiecīgās instances aizgādā uz turieni kur šiem īstā vieta
  a sabiedrības šķelšana un naida kurināšana jau ir noziegums ,Vai Jums šķēt cittādi???…….

 15. Savāda doma radās – kurš būs oponents šim teātrim?
  Reāli šim pasākumam vajadzētu tikai vienu skatītāju – policiju.Konkrēti kontrolējot izrādes laiku.
  Un triumfs izpaliks.

 16. Vel vajadzes lugt,lai neliesiem lautu izrikoties pasa Rigas centra trako izdaribam…

 17. nu kapec Latvija tadus nesoda?????Vai tiesam neviens nesaprot,vai tikai izliekas,kas,te notiek,jeb visiem ta pirksti niez uzsakt slaktinus????kapec sie cilveki var jaukt valsti,kurinat naidu ,nesoditi,kur ir varas strukturas??????Ukrainas vel maz?????

 18. eu, tas tak zhids!

 19. izaudzēti azotē, 5 kolonnas fašistiskie čūskulēni .

 20. Pēc muldēšanas maskalis nosprāga.
  is utubunga to bija pelnijis.

 21. gaponenko vareetu buut 100 000 euro par notvershanu.vai gribat….

 22. Es arì domàju, ka Latvijas pilsoni varètu sarìkot Maidanu pret krievu bezkaunìbu.

 23. Tas gan ir nelietis ! Tai pašā Krievijā viņu par šādiem izteikumiem cietumā sapūdētu! Ar šādiem cilvēkiem cedremonēties gan nevajadzētu,nevienā valstī tas nav pieņemams!

 24. Lielaakais $o sala$nju Maidans notiks9.maijaa pie lielaa staba!!!

 25. Kā tad, Maidanu vajag un Gapoņenko ar sapuvušām olām un uz prokuratūru!

 26. Bet vai tad tā nav esošās varas graušanas mudinājums, nosaukt par latvijas Maidanu??? Kur skatās policija!!!!

 27. Vajag tomēr šos rašistus saukt pareizajā vārdā. LA avīze varētu dot pirmo reiz pareizu definīciju fašisma atzaram – rašismam.

 28. Slima suņa murgi!

 29. Drošības policijai ir jādod cits apzīmējums – NOVĒROŠANAS POLICIJA. Bija jābūt DP darbībai, kuras rezultāltā šādi apgalvojumi (“Rīgas Maidans”), un orgnizācijas(“Nepilsoņu kongresa” ) nevarētu pastāvēt, un tikatu aizliegtas visas organizācijas, kuras darbojas pret LV nacionālām interesēm, un personas, kas veic tādu darbību tiktu izraidītas no LV nevis novērotas!… DP novēro, novēro, novēro… Citu novērošana var novest pie slimīgām personības psiholoģiskām deformācijām. Tā zaudējam LV pa pilītei, pa pilītei.

 30. Vispār jau Gapoņenko apzināti jauc dažādas lietas. Maidans Ukrainā bija prokremliskās varas padzīšanam, jo tautai tā bija piegriezusies. Maidans Rīgā, pēc analoģijas, varētu būt vienīgi tādas varas padzīšana, kurā liela ietekme ir prokremliskajam Saskaņas centram.

 31. Tādi krievi no Latvijas jāpadzen ar sūdainu mietu. Par krievu Maidanu sasapņojies, nelietis tāds

 32. Es gan biežāk sapņoju par plikām meitenēm.

 33. Lai pasveicina savu sievu Innu Dovladbekovu, ja nav no tāda KRETĪNA aizlaidususies.

 34. latviešu patriots Atbildēt

  Sāciet vien, urļiki, vēsturi jau esat aizmirsuši, kā jūs, kropļus sita gan strēlnieki gan leģionāri! Tad gan jūs MASVEIDĀ izdzīsim no Latvijas uz visiem laikiem, bet jūsu fīreru gapoņenkovu pakārsim tur, kur pēc kara Rīgā kāra visus fašistus! Nu, kas būs pirmais?

 35. Okupantu izdzimtenis un DP klauni.

 36. Nav saprotama DP attieksme pret homo sovieticus aktivitātēm kurināt naidu, graut valsts tiesiskos pamatus u.t.t. Demokrātija nav visatļautība un kādēļ daļai sabiedrības jāievēro likumi, bet atsevišķikem nemiera cēlājiem atļauts viss-lietot svešas, agresīvas valsts simboliku, veidot organizācijas, kuru mērķis ir ieviest Latvijas valstij nelojālu politiku, pieņemt no agresīvas valsts naudas līdzekļus ta maigās varas īstenošanai Latvijā. Ar RD vadību viss skaidrs, ta sadarbojas ar krievijas organizācijām, kuras atbalsta PSRS atjaunošanu un no tās prasīt ievērot lojalitāti pret Latviju ir bezcerīgi, bet kāda loma visā šajā maigās varas īstenošanas politikā ir DP un SAB loma ir Saeimas attiecīgās komisijas primārais uizdevums. Pakalpiņus arī saimnieks neciena.

 37. Interesanti, kas DP vada – vai tāds pats daunis kā KNAB Streļčenoks??Ja tā, tad nebrīnīšos arī par krievu maidanu un “zaļajiem cilvēciņiem” Rīgas centrā,par kuriem arī DP teiks ,ka esot lietas kursā.Par cilvēkiem spriež pēc viņu darbiem,nevis vārdiem. Par organizācijām…..???

 38. DP esot “lietas kursā”. Nu un tad. DP sen jau par daudzko ir “lietas kursā”, bet ko tas dod Latvijai. Ja nu vienīgi apziņu, ka Goponenko un & var iet vēl tālāk.

 39. Cik saprotu, tad DP ir informēta par šiem notikumiem. Tā kā praktiski nekas netiek darīts lai šādus jautājumus atrisinātu un šāda tipa cilvēkus vismaz “izraidītu” no Latvijas, ja ne vairāk, tad tas nozīmē, ka DP ar šādiem cilvēkiem sastrādājas un ir ar viņiem uz vienu roku ???

 40. vPalasiet, ko par lielkrievu šovinistiskajiem mērķiem 18.-20.gs. vēsturē raksta Alens Palmers „Baltijas jūras valstu un tautu vēsture”. Un vai šodien viss neatkārtojas un nesākās ar kustību „Naši”. Proti, „našizm” bija sākums, kurā, izmantojot hitleriešu ideoloģijai līdzīgus nacisma lozungus, tika taisīts milzīgs troksnis, lai aizstāvētu nacionālboļševiku idejas ar skaidri redzamām lielkrievu šovinisma jeb „rašizma” ideoloģijas pārākuma pazīmēm pār citām tautām un valstīm. Kā raksta Alens Palmers, Konstantīns Pobedonoscevs sāka ar ticību: “”Dižā krievu nacionālisma dievišķajam uzdevumam un svētībai pār varu”, kuru kā augstākais autokrāts īsteno Viskrievijas imperātors.” Vai tiešām arī šodien mūsdienu demokrātiskās Krievijas apritē darbojas tas pats, ka „ēbreju ģimenēm un īpašumiem Ukrainā ieviesa Eiropas vārdnīcās šausmīgo krievu lietvārdu pogrom – “žīdu grautiņš” un, ka “atslēga uz tā saukto Baltijas jautājumu” ir “vietējo tautu” pievēršana pareizticībai”. Bet Krievijas oficiālā vara klusē vai arī blefo, lai atkārtotu savas vēstures drūmākās lappuses. Gaponenkovieši un citi “Nepilsoņu kongresa” radikālisti ir lielkrievu šovinistisko ideju nesēji, lai musinātu nemierus neatkarīgā valstī.

 41. Krievija apdraud Latviju. Bez Krievijas radītās spriedzes Latvijā būtu vietējie un ārzemju ieguldījumi. Latvijas saimniecība plauktu, nabadzība izzustu.

 42. Šis tips stipri līdzīgs šķēlem,ja pāris dienas nebūtu skuvies,tad droši varētu teikt ,ka dubultnieks.
  Krievi tagad ir uz viļņa. Vai spēs aprīt 15 ,,sudetijas,, uz reizi vai pa vienai?
  Latvijā krievu ,,maidanam,, šķēršļu nav .

 43. Ja pieminētie ukraiņi Ukrainā ir cittautieši, tad jau laikam pēc šī radījuma uzskatiem Latvijā cittautieši varētu būt latvieši. Nu nav gan ar galvu labi

 44. Man patiess kauns. Ne par šāda elementa izrunāšanos, bet varasiestāžu bezmugurkaula noskatīšanos. Vai rada drošības draudus? JĀ!!! Ko, jūs gribat, lai tik tālu mūsu iedzīvotājus musina, ka arī mūsu zēni nokāps no tehnikas un atdos to zaļajiem vīreļiem? Nejau fiziskie draudi tiek lietoti, bet morālie. Tas ir mūsdienu karš, vai kara sagatavošana. Nevar ļaut skalot smadzenes, drīz būs par vēlu un saucamās varas iestādes varēs tikai konstatēt, ka varas tām sen kā nav.

 45. Latvieši mostieties, celieties kājās! Neļausim sevi apķēzīt visādiem PSRS plānprātiņiem !

 46. Izraidīt tādus gopoņenko! Uz ātrāko ! Vot svoločs !

 47. Ar ko ir neapmierināti cilvēki, kuri izvēlējušies būt par nepilsoņiem valstī, kurā IKVIENAM, KURŠ TO VĒLAS, iespējams iegūt pilsonību?
  Kādi vēl kongresi un maidani?
  Ja dzīvojat Latvijā, tad ievērojiet Latvijas likumus. Iegūstiet Latvijas pilsonību un dzīvojiet mierīgi, vai arī – brauciet prom. Neviens jūs uz šejieni neaicināja, neviens jums neko neuzspiež, jūs esat pilnīgi brīvi savā izvēlē.

 48. DP VIENMĒR PAR VISU IR” LIETAS KURSĀ”, taču Gapoņenko apgriezieni uzņem ātrumu…

 49. Lai brauc uz Doņecku un reģistrējas. Tur notiek ebreju reģistrācija.

 50. Maidans?? Viņš autortiesības jau iepircis?
  Kārtējais robs likumdošanā? Spaisa lietotājus mediķiem neuzņemt.Savu izvēli izdarījuši.
  Jācer,ka policija tiks galā ar šāda pasākuma kontroli?
  Kijevā sēž Janukoviča bandas biedri,kuri apbruņo bandītus,ar ES un ASV palīdzību.Redzēsim,kādi cāļi Rīgas vistu fermā.

Draugiem Facebook Twitter Google+