Ekonomika
Bizness

“Schneider Electric” ražošanas uzņēmums Latvijā piedzīvo strauju izaugsmi0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Elektropreču un iekārtu ražotāja “Schneider Electric” rūpnīca Latvijā SIA “Lexel Fabrika” 2018. gadā strādājusi ar apgrozījumu 65,843 miljonu eiro apmērā, kas bija par 27,4% jeb 14,178 miljoniem eiro vairāk nekā 2017. gadā, ziņo “Lursoft” Klientu portfelis.

Savukārt uzņēmuma tīrā peļņa pērn sasniedza 4,113 miljonus eiro, tas bija par 42,7% jeb 1,232 miljoniem eiro vairāk nekā 2017. gadā.

Pagājušais bija otrais gads, kurā uzņēmums piedzīvoja strauju izaugsmi.

2017. gadā ražotāja apgrozījums pieauga par 17%.

SIA “Lexel Fabrika” apgrozījumu pērn, tāpat kā 2017.gadā, veicināja jaunu produktu ražošana un jaunas ražošanas līnijas ieviešana, kā arī produktu montāža, sacīts tā gada pārskatā.

SIA “Lexel Fabrika” ir vienīgais “Schneider Electric” ražošanas uzņēmums Baltijas valstīs, un uzņēmums gandrīz visu produkciju eksportē.

Pagājušajā gadā ieņēmumi no Latvijā pārdotās produkcijas un sniegtajiem pakalpojumiem bija vien 290 tūkstoši eiro, pārējā produkcija realizēta Eiropas Savienības un citās valstīs.

“2018. gadā mēs turpinājām ieviest Rīgas ražotnes reorganizācijas plānu, lai palielinātu elektronisko ierīču ražošanas apjomus un nostiprinātu sadarbību ar mūsu radniecīgo sabiedrību ražotnēm Eiropā. Mēs esam veiksmīgi īstenojuši vairākus jaunus projektus, piemēram, elektronisko izstrādājumu ražošanas pārņemšanu no radniecīgajām sabiedrībām Vācijā, Šveicē, Spānijā, Francijā un Polijā,” sacīts uzņēmuma gada pārskatā.

2018. gadā uzņēmums nodarbināja vidēji 284 darbiniekus, kas bija par 20 darbiniekiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Uzņēmuma kopējie maksājumi valsts kopbudžetā veidoja 208 tūkstošus eiro.

Saistītie raksti

SIA “Lexel Fabrika” dibināta 1993. gadā, un tā specializējas elektromehānisko un elektronikas produktu ražošanā, tai skaitā izgatavo gaismas regulatorus, termostatus, kustību sensorus, dūmu detektorus, gaismas slēdžus.

Tās pamatkapitāls ir 396 706 eiro un vienīgais īpašnieks – Dānijā reģistrētā kompānija “Shneider Nordic Baltic A/S”.

LA.lv