Mobilā versija
+2.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
25. aprīlis, 2014
Drukāt

“Šekspīra dārzs”: kādus augus apdziedāja angļu bards

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 26. aprīlī, no plkst. 15.00 līdz 16.30 Latvijas Universitātes Palmu mājā ar Latvijas Kultūras akadēmijas topošo aktieru un Rīgas Doma kora skolas vokālās nodaļas 3. kursa audzēkņu teatrālu un muzikālu improvizāciju tiks atklāta izstāde “Šekspīra dārzs”.

Izstāde veltīta izcilā angļu dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra 450. dzimšanas dienai. Tā atklās renesanses dižgara daiļradi neierastā gaismā: izceļot augus, kas, ļaujoties Šekspīra darbu valdzinājumam, iespējams, var paslīdēt garām. Teatrālajā ekspozīcijā vietu atraduši dārzeņi, puķes, augļi un garšaugi, kurus Šekspīrs ievijis savās lugās un sonetos. To daudzveidība apliecina viņa zināšanas botānikā, ilustrē laikmetu un sabiedrības tikumus.

„… Ir lilijai tavs balto roku cēlums,
Bet majorānā brūno matu nakts,
Un rozes bāl un izjūt kaunu kvēlu,
Jo viņu krāšņums viss no tevis zagts. …”
/ V. Šekspīrs, Sonets XCIX /

Izstāde “Šekspīra dārzs” būs apskatāma līdz 1. jūnijam.

Aprīļa nogalē Botāniskajā dārzu vērts apmeklēt arī tādēļ, ka pilnā plaukumā ir Kobus, Lēbnera un citas magnolijas, kas jau pirms lapu parādīšanās, vērušas lielus baltus ziedus. Koki ir līdz pat 50 gadus veci, tādēļ ziedēšanas laikā tie apskatāmi visā krāšņumā. Acāliju mājā, kā spilgts šīs sezonas atvadu sveiciens, izplaukušas visvēlāk ziedošās acālijas. Tropu tauriņu mājā ir apskatāmi zebrutauriņi, koku nimfas, dažādi dižtauriņi un helikonīdi, kā arī citi košie lidoņi.

Pievienot komentāru

Apbalvotas skaistākās pērnā gada grāmatasJau 24. reizi izvērtēts grāmatu vizuālais ietērps un sumināti laureāti, un šovakar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pasniegtas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2016" balvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+