Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
25. aprīlis, 2014
Drukāt

“Šekspīra dārzs”: kādus augus apdziedāja angļu bards

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 26. aprīlī, no plkst. 15.00 līdz 16.30 Latvijas Universitātes Palmu mājā ar Latvijas Kultūras akadēmijas topošo aktieru un Rīgas Doma kora skolas vokālās nodaļas 3. kursa audzēkņu teatrālu un muzikālu improvizāciju tiks atklāta izstāde “Šekspīra dārzs”.

Izstāde veltīta izcilā angļu dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra 450. dzimšanas dienai. Tā atklās renesanses dižgara daiļradi neierastā gaismā: izceļot augus, kas, ļaujoties Šekspīra darbu valdzinājumam, iespējams, var paslīdēt garām. Teatrālajā ekspozīcijā vietu atraduši dārzeņi, puķes, augļi un garšaugi, kurus Šekspīrs ievijis savās lugās un sonetos. To daudzveidība apliecina viņa zināšanas botānikā, ilustrē laikmetu un sabiedrības tikumus.

„… Ir lilijai tavs balto roku cēlums,
Bet majorānā brūno matu nakts,
Un rozes bāl un izjūt kaunu kvēlu,
Jo viņu krāšņums viss no tevis zagts. …”
/ V. Šekspīrs, Sonets XCIX /

Izstāde “Šekspīra dārzs” būs apskatāma līdz 1. jūnijam.

Aprīļa nogalē Botāniskajā dārzu vērts apmeklēt arī tādēļ, ka pilnā plaukumā ir Kobus, Lēbnera un citas magnolijas, kas jau pirms lapu parādīšanās, vērušas lielus baltus ziedus. Koki ir līdz pat 50 gadus veci, tādēļ ziedēšanas laikā tie apskatāmi visā krāšņumā. Acāliju mājā, kā spilgts šīs sezonas atvadu sveiciens, izplaukušas visvēlāk ziedošās acālijas. Tropu tauriņu mājā ir apskatāmi zebrutauriņi, koku nimfas, dažādi dižtauriņi un helikonīdi, kā arī citi košie lidoņi.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (4)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+