Kokteilis
Mīli

Notiks semināri, pēc kuriem topošajām māmiņām ir mazāk baiļu 16

Foto – Shutterstock.com

Septembrī un oktobrī Rīgā notiks semināri, kuros radošā veidā topošie vecāki var stiprināt saikni ar savu ķermeni , dziļāko būtību un savu bērniņu. Četras nodarbības domātas topošajām māmiņām, bet divās var ierasties kopā ar savu atbalsta personu – dzīvesdraugu, draudzeni, māsu, mammu, dūlu vai kādu citu.

Semināros palīdz, lai  caur radošām nodarbēm meklētu vairāk personiskās atbildes, kāda esmu, kā tas var palīdzēt dzemdībās/pēcdzemdību periodā un ko vajadzētu stiprināt, kas ir mani zināmie un apslēptie resursi. Tie palīdz labāk sadarboties ar savu ķermeni, pieņemt sevi, gūt lielāku spēku un pārliecību.

Katrā nodarbībā būs: nedaudz teorijas par grūtniecību, dzemdībām vai pēcdzemdību periodu; kādas no radošām metodikām: dažādas ķermeniskas tehnikas; zīmēšana savu sajūtu spontānai atraisīšanai, personisku atbilžu rašanai; spontānā rakstīšana; dzemdību deja;  atbalstoša saruna; dalīšanās grupā – tik, cik katrs vēlas; relaksācija.

Savukārt nodarbībās ar atbalsta personām vairāk akcents būs uz to, ko atbalsta persona var sniegt tieši jums:  uzzināsim vairāk par dzemdībās notiekošo. Tāpat izmēģināsim dažādas ķermeniskās prakses kopā un atsevišķi, lai saprastu, kāds atbalsts vislabāk der, uz ko ķermenis “atsaucas”.

Skarsim būtisku jautājumu – kā nomierināties tam, kuram pašam būtu jāmierina? Ar kādām jūtām var sastapties atbalsta persona: situācijas, problēmas, risinājumi.

Izmēģināsim atšķirīgus elpošanas veidus un pozas, relaksācijas paņēmienus.

Semināra apmeklētājas novērojušas būtisku baiļu mazināšanos no dzemdībām.

Seminārus vada: dūla* Linda Rozenbaha. Grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” autore.

Linda Rozenbaha ir viena no pirmajām dūlām Latvijā, regulāri papildina zināšanas kursos un semināros Latvijā un ārzemēs. Sniedz atbalstu grūtniecības laikā – gan veiksmīgi noritošas grūtniecības gadījumā, gan ja ir spriedzes pilnas gaidības; gatavo dzemdībām gan individuāli, gan pārus; atbalsta dzemdībās; veic pēcdzemdību stiprinošos rituālus, konsultē par zīdīšanu.

Saistītie raksti

Linda: “Man patīk darbā izmantot mākslas, radošas un ķermeniskas metodes, jo tās atraisa dzīvīgumu, vitalitāti, palīdz piekļūt tādiem mūsu iekšējās zināšanas un spēka resursiem, kurus ne vienmēr paši esam apjautuši. Un galu galā – dzemdības ir ļoti instinktīvas, arī bērnus audzinām ne tikai ar prātu.”

Semināri ir par maksu no notiks jogas studijā “Daya joga”.

*Dūla – speciāli mācījusies nemedicīniska atbalsta persona, kas var palīdzēt grūtniecībā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā: sagatavojot informatīvi, sniedzot emocionālo un fizisku atbalstu.

 

 

LA.lv