×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Sešu Latvijas iedzīvotāju grupa nevar izbraukt no zemestrīces nopostītās Nepālas

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Patlaban Nepālas kalnos atrodas sešu cilvēku grupa no Latvijas, kuri sūrojas, ka nevarot izbraukt no valsts un ka Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) atsakoties palīdzēt, vēsta telekanāls LNT.

ĀM pārstāvis Ivars Lasis apliecināja, ka ministrija patiešām saņēmusi zvanus no tūristu radiniekiem un darot visu, lai iespēju robežās palīdzētu pilsoņiem, tomēr jārēķinās, ka Nepālas varasiestāžu prioritāte patlaban ir palīdzība zemestrīcē smagi cietušajiem iedzīvotājiem.

“Mums ir zvani, ka grupa atrodas kalnos un nevar evakuēties. Esam sazinājušies ar šo cilvēku radiniekiem, uzturam kontaktus ar vēstniecību, lai šo jautājumu risinātu kompleksi,” sacīja Lasis. Viņš noraidīja apgalvojumu, ka Latvijas iedzīvotājiem netiekot palīdzēts.

“Patlaban jāsaprot, ka visa palīdzība tiek novirzīta zemestrīcē smagi cietušajiem, līdz ar to kalnos esošo tūristu evakuācija kavējas. Tomēr mēs risinām jautājumu par iespēju noīrēt komerctransportu, lai šo grupu varētu izvest. Varētu būt runa par helikoptera īri, tomēr par vēl kādu finansiālu palīdzību netiek lemts,” norādīja Lasis.

Nepālā zemestrīces brīdī atradās vairāk nekā 40 Latvijas iedzīvotāji. “Lielākā daļa turpina ceļojumu, pāris cilvēku jau atgriezušies, bet daļa plāno atgriezties tuvākajās dienās,” sacīja ministrijas pārstāvis.

Kā ziņots, Nepālas valdība otrdien izsludinājusi trīs dienu sēras, lai pieminētu vairāk nekā 4000 cilvēku, kas gāja bojā postošajā zemestrīcē nedēļas nogalē.

Tāpat valdība paziņojusi, ka tai ir grūtības tikt galā ar krīzi, jo trūkst resursu. “Šāda mēroga katastrofai mēs neesam sagatavojušies,” sacīja premjerministra vietnieks un iekšlietu ministrs Bamdevs Gautams. “Mums nepietiek resursu, un mums vajadzēs vairāk laika, lai tiktu pie visiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+