Kultūra
Latvijā

Simt “Liktens lietu” muzeja priekšmetu stāstus izdos grāmatā0

Publicitātes foto

Trešdien, 21. janvārī, atvērs grāmatu “Liktens lietas”, kurā apkopoti simts stāsti par ļoti personiskiem priekšmetiem, kas projekta dalībniekiem bijuši nozīmīgi dzīves izšķirīgos brīžos, tādējādi veidojot saistošu kultūrvēsturisku liecību, portālam LA.lv pastāstīja Rīga 2014 projektu vadītāja Linda Pastare.

Grāmatu veidojusi Liktens lietu muzeja komanda, tajā ietverot stāstus par simt no kopumā 500 muzeja eksponātiem, kas bija skatāmi izstādē Rīga 2014 projektā “Stūra māja. Lieta nr. 1914/2014”. Kā norāda muzeja veidotāja, kinorežisore un žurnāliste Ilona Brūvere: “Priekšmeti un lietas vienmēr stāsta par dzīvi patiesāk, palīdz notikušajam palikt atmiņā un neizgaist. Nekas tik spilgti neraksturo laiku un notikumus kā priekšmeti, kas mums kādreiz piederējuši, mēs tos vienmēr atceramies saistībā ar kādu īpašu dzīves posmu, tie apliecina konkrētu laiku un notikumus.”

Stūra māja Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā kļuva par intelektuālās okupācijas apziņas un demokrātiskas kultūras un mākslas centru. Liktens lietu muzeja ekspozīcija un šī grāmata turpina sarunu par pagātnes notikumiem un likteņiem, mēģinot dziedēt pagātnes cirstās brūces.

Grāmatā apkopotas ļoti personiskas liecības, kas netieši norāda arī uz dzīves notikumu socioloģisko un politisko kontekstu. Priekšmeti ir mūsu miera un nemiera ieroči, kas spēj pasargāt, izkrāsot dzīvi, atgādināt, mierināt vai klusēt, kalpojot tikai mirkli, dienu no dienas vai vairākās paaudzēs.

Izdevuma autore un literārā redaktore Ilona Brūvere, grafiskais dizains Artis Rutks, kurators Gints Grūbe. Grāmatas “Liktens lietas” izdevējs ir Mediju komunikācijas darbnīca “KINOLATS”, “Kants komunikācijas”.

LA.lv