VIDEO. Vai vari šo izdarīt? 30 sekunžu roku tests var atklāt nopietnas problēmas smadzenēs 0
Britu ārsts, kurš vietnē “TikTok” pazīstams ar vārdu “Medifectious”, demonstrē, kā veikt šo īso testu.
Tests paredz vienas rokas plaukstas ātru pārgriešanu uz augšu un uz leju virs otras plaukstas dažas sekundes, pēc tam rokas jānomaina un kustība jāatkārto. Ārsts apgalvo, ka šādi iespējams konstatēt stāvokli, ko sauc par disdiadohokinēziju — nespēju veikt ātras, pārmaiņus kustības.
Disdiadohokinēzijas klātbūtne var liecināt par problēmām smadzenīšu daļā, kas atbild par kustību koordināciju. Tas var būt, piemēram, audzējs, kas nospiež smadzeņu audus, vai arī problēmas ar pašiem nerviem, skaidro “Dailymail”.
Ar šo video dalījusies sieviete, kuras draugam ir smadzeņu audzējs. Viņš nodemonstrē, cik labi spēj izpildīt šo testu. Ar vienu roku kustības sanāk labi, bet ar otru – kustības ir lēnas un aizkavētas.
Viņa piebilda: “Viņam diagnoze tika noteikta apmēram pirms trim gadiem, un, tā kā audzējs aug lēni un viņš dzīvo rajonā, kur ir ierobežots neiroķirurgu skaits, viņš jau ļoti ilgi gaida, lai to izņemtu.”
@chars_tt Trying to stay strong while living with a brain tumour is exactly how @Leedw2022🏴 lives. The waiting, the fear, the what-ifs… it messes with your head more than people realise. It’s not just physical — the mental toll is massive. This is for anyone who’s been told to “just stay positive” while fighting something invisible. You’re not alone. Thank you @Medifectious for this information #BrainTumourAwareness #BrainTumourWarrior #BrainTumourJourney #WaitingGame #BrainSurgerySoon #HiddenIllness #MentalHealthMatters #InvisibleStruggles #HealthAnxiety #Scanxiety #TumourTalk #ChronicIllnessCommunity #YouAreNotAlone ♬ original sound – Char’s TT
Demonstrācijas video britu ārsts saka: “Ikvienam būtu jāspēj šo izdarīt. Ja jūs to nevarat izdarīt, iespējams, vajadzētu pārbaudīties pie ārsta.”
Viņš piebilst, ka dažiem pacientiem kustība veikli izdodas ar vienu roku, bet ar otru — nepārāk, atkarībā no problēmas cēloņa.
Disdiadohokinēziju var izraisīt dažādi stāvokļi, piemēram, smadzeņu bojājumi — tostarp audzēji — vai slimības, kas bojā smadzeņu nervus, piemēram, multiplā skleroze.