Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Skolēni no Latvijas gūst medaļas starptautiskā matemātikas olimpiādē

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Starptautiskajā matemātikas olimpiādē (IMO) skolēni no Latvijas ieguvuši sudraba un bronzas medaļas, kā arī atzinības rakstu, liecina IMO mājaslapā pieejamā informācija.

Augstāko rezultātu no Latvijas skolēnu vidus uzrādījis Daugavpils 10.vidusskolas 11.klases skolnieks Deniss Dunaveckis, kurš ieguva sudraba medaļu.

Kā sacīja Daugavpils 10.vidusskolas direktore Valija Salna, Dunaveckis jau vairākus gadus ir viens no sekmīgākajiem skolas un pilsētas audzēkņiem matemātikā un fizikā. Tomēr, kā uzsvēra Salna, puisis viņai teicis, ka nav līdz galam apmierināts ar savu sasniegumu un nākamgad cīnīsies par zelta godalgu.

Bronzas medaļu saņēma Rīgas 40.vidusskolas 12.klases skolnieks Vladislavs Kļevickis, bet atzinības rakstu pasniedza Rīgas Ostvalda vidusskolas 12.klases skolniekam Oļegam Matvejevam.
Perfektus darbus olimpiādes žūrijai bija nodevuši trīs skolēni no Austrālijas, Ķīnas un Taivānas, uzrādot 100% rezultātu un uzvarot olimpiādē.

Kopumā olimpiādē piedalījās 560 jaunie matemātiķi no 101 pasaules valsts.

Latviju 55.starptautiskajā matemātikas olimpiādē pārstāvēja seši skolēni – Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolniece Dārta Rituma, Daugavpils 10.vidusskolas 11.klases skolnieks Deniss Dunaveckis, Rīgas Ostvalda vidusskolas 12.klases skolnieks Oļegs Matvejevs, Cēsu Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Artūrs Jānis Pētersons, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolniece Pārsla Esmeralda Sietiņa un Rīgas 40.vidusskolas 12.klases skolnieks Vladislavs Kļevickis.

Olimpiāde norisinājās no 7.jūlija līdz 13.jūlijam Keiptaunā, Dienvidāfrikā. Nākamajā gadā olimpiāde norisināsies Taizemē.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (2)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+