Sports
Citi sporta veidi

Skujiņš piedalās “Tour de France posma atrāvienā0

AFP/Scanpix

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” vienības trešdien iesaistījās skaitliski lielā atrāvienā un finišēja 61.vietā prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” 11.posmā.

Otro dienu pēc kārtas “Tour de France” daudzdienu velobrauciena dalībniekus sagaidīja nopietns kalnu pārbaudījums. 108 kilometrus garajā distancē tika iekļauti divi augstākās kategorijas, kā arī pa vienam pirmās un otrās kategorijas kāpumam.

Skujiņš sacensību laikā iesaistījās atrāvienā, smago posmu noslēdzot vienatnē un ieņemot 61.vietu starp 165 tūri turpinošajiem dalībniekiem.

Tikmēr uzvaru izcīnīja Džeraints Tomass no “Sky”, kurš šobrīd kļuvis par kopvērtējuma līderi, otrajā vietā ierindojās nīderlandietis Toms Dumulēns no “Sunweb”, bet trešais palika Tomasa tautietis Kristofers Frūms no “Sky”.

Tomass distanci veica pēc trīs stundām, 29 minūtēm un 36 sekundēm, bet Skujiņš no viņa atpalika 18 minūtes un 42 sekundes.

Pēc 11.posmā kopvērtējumā Tomass par vienu minūti un 25 sekundēm pārspēj Frūmu, bet vienu minūti un 44 sekundes līderim zaudē Dumulēns.

Savukārt Skujiņš kopvērtējumā šobrīd atrodas 85.vietā, tiekot augstāk par septiņām pozīcijām un no līdera atpaliekot vienu stundu, piecas minūtes un 25 sekundes.

Jau ziņots, ka Skujiņš otrdien zaudēja līdera godu kalnu karaļa ieskaitē, kurā tagad pirmais ir Žiljēns Alafilips no “Quick-Step Floors” ar 61 punktu. Savukārt latvietis ar sešiem punktiem ieņem 18.pozīciju.

Saistītie raksti

Skujiņš par kalnu karaļa kopvērtējuma līderi kļuva pēc piektā posma, nākamajos četros, kuros gan nebija lielu kalnu, vadību nosargājot.

Pašlaik 27 gadus vecajam Skujiņam šis ir pirmais “Tour de France” karjerā. Pērn viņš piedzīvoja debiju lielajās tūrēs, “Vuelta a Espana” izcīnot 123.vietu kopvērtējumā. Savu labāko rezultātu latvietis sasniedza 18.posmā, kurā piedalījās atrāvienā un izcīnīja 17.vietu.

LA.lv