×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Slimnīcas cilvēkiem ar invaliditāti joprojām ir nepieejamas

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī no slimnīcu pieejamības ir tieši atkarīga valsts iedzīvotāju veselības aprūpes nodrošināšana, daudzas no tām cilvēkiem ar invaliditāti joprojām nav pieejamas, aģentūrai BNS pavēstīja invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Lai uzlabotos situāciju veselības aprūpes iestāžu pieejamības jomā, “Apeirons” vairākas nedēļas veiks apsekojumus un par katru pārkāpumu rakstīs iesniegumus atbildīgajām institūcijām.

Cīņā par veselības aprūpes pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti iesaistījies arī Tiesībsarga birojs, kas lūdzis slimnīcām novērtēt vides pieejamību, un slimnīcu pārskati vairākos gadījumos neatbilst realitātei, sacīja Balodis. Piemēram, Rīgas 1.slimnīca vēstulē tiesībsargam norāda, ka tā ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem, lai gan vienīgais ceļš uz reģistratūru vedot pa stāvām kāpnēm.

“Ārstniecības iestādes ir stratēģiski nozīmīgi objekti, jo no to pieejamības ir tieši atkarīga valsts iedzīvotāju veselības aprūpes nodrošināšana. Mēs redzam, ka šajā nozarē ir nopietnas problēmas, un tās jārisina nevis kādā nekonkrētā nākotnē, bet gan pašlaik. To pierāda arī šokējošie gadījumi, ko dzirdam no cilvēkiem, kas nav spējuši saņemt veselības aprūpes pakalpojumus tikai tādēļ, ka viņi pārvietojas ratiņkrēslā,” informējis tiesībsargs Juris Jansons.

Šogad ANO par Starptautiskās invalīdu dienas 3.decembrī galveno tēmu pasludinājusi “Barjeru likvidēšana, lai veidotu iekļaujošu un ikvienam pieejamu sabiedrību”.

Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” ir nevalstiska organizācija, kas pārstāv cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāvību. Organizācija dibināta 1997.gadā un tās galvenie darbības virzieni saistīti ar vides pieejamību, nodarbinātību un sociālo iekļaušanu cilvēkiem ar invaliditāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+