Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Sociālā nodrošinājuma pabalstu maksās uzreiz pēc pensijas vecuma sasniegšanas (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

No 2015.gada 1.janvāra cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir mazāks nekā vecuma pensijai nepieciešamie 15 gadi, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu maksās jau no dienas, kad viņi būs sasnieguši noteikto pensionēšanās vecumu, informē Labklājības ministrijā (LM).

Pašlaik valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir, ja cilvēks nav nodarbināts un ja viņš par pieciem gadiem pārsniedzis pensijas vecumu. Tāpat pabalstu piešķir cilvēkiem, kuriem nav tiesību saņemt valsts pensiju.

Atbilstoši Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras statistikas datiem pērn vidēji mēnesī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēma 557 cilvēki. Vidējais piešķirtais pabalsta apmērs bija 64,03 eiro.

Šīs izmaiņas valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta piešķiršanā paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā. Tā grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. mūsu mājā dzīvo ģimene darba spējīgā vecumā, kuriem ir parāds par komunālajiem maksājumiem. Praktiski samērā jauni cilvēki. Namu apsaimniekotāja – pati vadītāja bija sašutusi, ka gadiem šie cilvēki esot parādnieki, turklāt viņiem esot maznodrošinātā statuss un viņi saņemot gan finansu, gan pārtikas u.c. palīdzību…. ?!

  2. incanti – cik daudz tādu ir?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+