Mobilā versija
+5.5°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Sociālā nodrošinājuma pabalstu maksās uzreiz pēc pensijas vecuma sasniegšanas (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

No 2015.gada 1.janvāra cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir mazāks nekā vecuma pensijai nepieciešamie 15 gadi, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu maksās jau no dienas, kad viņi būs sasnieguši noteikto pensionēšanās vecumu, informē Labklājības ministrijā (LM).

Pašlaik valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir, ja cilvēks nav nodarbināts un ja viņš par pieciem gadiem pārsniedzis pensijas vecumu. Tāpat pabalstu piešķir cilvēkiem, kuriem nav tiesību saņemt valsts pensiju.

Atbilstoši Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras statistikas datiem pērn vidēji mēnesī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēma 557 cilvēki. Vidējais piešķirtais pabalsta apmērs bija 64,03 eiro.

Šīs izmaiņas valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta piešķiršanā paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā. Tā grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. mūsu mājā dzīvo ģimene darba spējīgā vecumā, kuriem ir parāds par komunālajiem maksājumiem. Praktiski samērā jauni cilvēki. Namu apsaimniekotāja – pati vadītāja bija sašutusi, ka gadiem šie cilvēki esot parādnieki, turklāt viņiem esot maznodrošinātā statuss un viņi saņemot gan finansu, gan pārtikas u.c. palīdzību…. ?!

  2. incanti – cik daudz tādu ir?

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+