×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Sociālā nodrošinājuma pabalstu maksās uzreiz pēc pensijas vecuma sasniegšanas (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

No 2015.gada 1.janvāra cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir mazāks nekā vecuma pensijai nepieciešamie 15 gadi, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu maksās jau no dienas, kad viņi būs sasnieguši noteikto pensionēšanās vecumu, informē Labklājības ministrijā (LM).

Pašlaik valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir, ja cilvēks nav nodarbināts un ja viņš par pieciem gadiem pārsniedzis pensijas vecumu. Tāpat pabalstu piešķir cilvēkiem, kuriem nav tiesību saņemt valsts pensiju.

Atbilstoši Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras statistikas datiem pērn vidēji mēnesī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēma 557 cilvēki. Vidējais piešķirtais pabalsta apmērs bija 64,03 eiro.

Šīs izmaiņas valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta piešķiršanā paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā. Tā grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. mūsu mājā dzīvo ģimene darba spējīgā vecumā, kuriem ir parāds par komunālajiem maksājumiem. Praktiski samērā jauni cilvēki. Namu apsaimniekotāja – pati vadītāja bija sašutusi, ka gadiem šie cilvēki esot parādnieki, turklāt viņiem esot maznodrošinātā statuss un viņi saņemot gan finansu, gan pārtikas u.c. palīdzību…. ?!

  2. incanti – cik daudz tādu ir?

Draugiem Facebook Twitter Google+