Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
12. februāris, 2014
Drukāt

Šokolādes nozīme Valentīndienā + infografika

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Šokolāde ir viena no biežāk dāvinātajām Valentīndienas dāvanām. Lai noskaidrotu, kā šī tradīcija aizsākusies, LIDO apkopojis interesantākos faktus par šo dabisko afrodiziaku infografikā.

 • Šokolādes pirmsākumus saista ar seno acteku civilizāciju, kuri to uzskatīja par dievu dzērienu. Pastāvēja uzskats, ka šokolāde ir dievu dāvana un tai par godu ticis celts templis ar pieciem stāviem.
 • Šokolādi uz Eiropu pārveda ceļotājs Kristofers Kolumbs, atgriežoties no Amerikas. Līdz ar šokolādi tika pārvesta arī leģenda par afrodiziaku, un šokolāde iemantoja lielu popularitāti aristokrātu vidū – to dāvināja pretējā dzimuma pārstāvjiem, pret kuriem juta simpātijas.
 • Viduslaikos vakarā pirms Valentīndienas sievietes mēdza ēst šokolādi, lai sapnī redzētu savu nākamo vīru.
 • 17. gadsimtā ārsti saviem pacientiem, kas cieta salauztas sirds dēļ, mēdza izrakstīt šokolādi.
 • 2011. gada 14. februārī Šveicē tika uzstādīts Ginesa rekords par lielāko šokolādes konstrukciju – 1500 baltās šokolādes un sarkanas krāsas šokolādes (baltā šokolāde ar zemeņu garšu) tāfelīšu, kur baltās ir fons, bet sarkanās veido uzrakstu „I Love You” (angļu valodā – es tevi mīlu). Tika izveidota 18,35 m² liela konstrukcija.
 • Valentīndienā visā pasaulē ik gadu tiek pārdoti aptuveni 27 miljardi kilogramu šokolādes un uzdāvināti 50 miljoni rožu.
 • Ik gadu Valentīndienā Džuljetas mājā, Veronā, Itālijā, tiek saņemtas aptuveni 1000 mīlestības vēstules.
 • Šokolādes iedarbība uz smadzenēm: palīdz atbrīvot smadzenēs esošos endorfīnus, mazinot stresu un radot prieka un laimes sajūtu; uz sirdi: labvēlīga ietekme uz sirds veselību. Šokolādes ēšana pat par aptuveni trešo daļu var samazināt asinsrites slimību risku; uz ādu: pētījums pierāda, ka tiem, kas ikdienā lieto šokolādi, āda nav tik jutīga pret saules iedarbību.
 • Kvalitatīvāka ir šokolāde, kurā ir augstāks kakao saturs un mazāks cukura saturs.
 • Tumšā šokolāde satur daudz ogļhidrātus, tādēļ tā ir lielisks enerģijas avots pirms fiziskām aktivitātēm.
 • Visiem mīlētājiem Valentīndiena ir mīlestības apliecinājuma svētki, savukārt tiem, kuriem otras pusītes nav, šī diena radīta, lai to atrastu.

 

Sagatavojis - LIDOSagatavojis - LIDO

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+