×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

“Sony Pictures” atceļ filmas “Intervija” par Ziemeļkorejas līderi izlaišanu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Holivudas kinostudija “Sony Pictures” trešdien atcēla 25.decembrī plānoto komēdijfilmas “Intervija” (“The Interview”) izlaišanu, kurā parādīta fiktīva sazvērestība ar mērķi nogalināt Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Džongunu.

Filmas laišana klajā tika atcelta pēc tam, kad šī komēdija bija izraisījusi Ziemeļkorejas sašutumu un Phenjanu atbalstoši hakeri bija izteikuši draudus “Sony Pictures”, kas producējusi šo filmu.

“Sony Pictures” paziņoja par savu lēmumu, pamatojot to ar faktu, ka lielākā daļa ASV kinoteātru tīklu ir atteikušies demonstrēt šo filmu.

“Mēs respektējam un saprotam mūsu partneru lēmumu un, protams, mums tāpat kā viņiem galvenokārt interesē darbinieku un kinoteātru apmeklētāju drošība,” piebilda kinostudija.

“Sony Pictures” filmā “Intervija” aktieri Sets Rougens un Džeimss Franko tēlo divus televīzijas žurnālistus, kuri ierodas Phenjanā intervēt Kimu un saņem ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) uzdevumu viņu nogalināt.

Šī filma izpelnījās Phenjanas sašutumu, kas to jūnijā nosauca par “neķītru teroraktu” un brīdināja par “nesaudzīgu atbildi” tās veidotājiem.

Hakeri 24. novembrī uzlauza “Sony Pictures” datortīklu un nopludināja personīgo informāciju par 47 tūkstošiem cilvēku, tostarp slavenībām. Šis uzbrukums arī padarīja šīs studijas oficiāli neizlaistās filmas pieejamas nelegālās failu apmaiņas vietnēs. Mediju ziņās norādīts, ka šis uzbrukums šablona ziņā atbilst Ziemeļkorejas agrāk veiktiem kiberuzbrukumiem.

“Sony Pictures” personāls 5.decembrī saņēma e-pasta vēstuli no hakeriem, kuri bija uzlauzuši tās datortīklu, un vēstules sūtītāji brīdināja, ka šīs firmas darbiniekiem un viņu tuviniekiem draud “briesmas”.

E-pasta vēstules sūtītāji nosauca sevi par grupu “Miera sargi”. Viņi brīdināja “Sony Pictures” darbiniekus, ka “jūs atstās visas cerības un “Sony Pictures” sabruks”..

Hakeru arī aicināja “atcerēties 2001. gada 11. septembri” un ieteica netuvoties vietām, kur tiktu demonstrēta šī filma.

Ziemeļkoreja 7.decembrī noliedza līdzdalību kiberuzbrukumā kinostudijai “Sony Pictures”, bet atzina šo uzbrukumu par “taisnīgu rīcību”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+