Latvijā
Novados

Spēka zīmju stiprināti Valmieras trīnīši gatavi doties mājās1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Naktī uz 29.martu Vidzemes slimnīcā piedzimušie trīnīši – divas meitenes un zēns, ir dūšīgi pieņēmušies svarā un tuvākajās dienās jau varēs doties mājās, portālu LA.lv informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Liene Zālīte.

Mamma Baiba un tētis Kalvis pastāstīja, ka māsiņas Emmu un Emiu un brālīti Miku mājās gaida divarpus gadus vecais brālis Toms. Piedzimstot abas māsiņas svērušas aptuveni divus kilogramus, bet brālītis – divarpus kilogramus. .

Šodien, 6.aprīlī, kuplo Kovisāru ģimeni bija ieradies sveikt Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un labklājības ministrs Jānis Reirs.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs ģimenei dāvināja ziedus un rokdarbnieces Tijas Frīdenbergas unikālas adītas zeķītes Valmieras karoga krāsās (meitenēm – dzeltenas, zēnam – zilas) ar ieadītām latviešu spēka zīmēm, kas mazuļus ne tikai sildīs, bet arī simboliski stiprinās un sargās. Tāpat trīnīši saņēma arī rokdarbnieces Frīdenbergas adītas cepurītes ar ieadītu pilsētas nosaukumu un Latvijas simtgades zīmi. Šādu cepurīšu dāvināšana jaundzimušajiem valmieriešiem ir tradīcija, īpašo veltījumu saņem ikviens Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēts mazulis. Savukārt trīnīšu vecākajam brālim Tomam dāvāta adīta rokas lelle – Valmieras talismans vērsēns Voldiņš.

“2018.gada Lieldienu laiks, saņemot ziņu, ka valmieriešu ģimenē piedzimuši trīnīši, pienāca īpaši svētīgs un priekpilns ne tikai Kovisāru kuplajai saimei, bet arī pilsētai. Stipras un stabilas ģimenes ir Valmieras vērtība. Strādājam pie tā, lai Valmiera jaunajām ģimenēm kļūtu par vislabāko mājvietu – uzlabojam izglītības kvalitāti, nodrošinām darbavietas, paplašinām dzīvojamo fondu un rūpējamies par interesanta un saturīga brīvā laika pavadīšanas iespējām dažāda vecuma iedzīvotājiem. Vēlu izturību, veselību un pacietību, lai ģimenē valda saticība, mīlestība un ir daudz laimes pilni brīži,” sveicot Kovisāru ģimeni ar trīnīšu piedzimšanu, novēlēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs J.Baiks.

“Pateicos trīnīšu vecākiem par to, ka viņi izvēlējušies Vidzemes slimnīcu par savu bērniņu dzimšanas vietu. Ar gandarījumu skaitām, kā pieaug pie mums dzimušo bērnu skaits – šī gada pirmajos trīs mēnešos tas bijis lielāks nekā gadu iepriekš. Protams, ka trīnīši un dvīnīši šo statistiku ļoti uzlabo. Kad 2016.gada pavasarī te piedzima trīs braši puiši no Amatas novada, iepriekšējā trijotne – trejmāsiņas no Gulbenes – jau mācījās skolā. Šodien viss notiek straujāk, tāpēc gribētu izteikt vēlēšanos, lai turpmāk vismaz katru otro gadu pie mums notiktu šādi jauki brīži, kad ģimene uzreiz kļūst bagātāka par trīs bērniem. No savas puses apņemamies turpināt darbu pie slimnīcas un Dzemdību nodaļas attīstības, lai radītu mazuļiem un jaunajiem vecākiem vēl draudzīgāku un drošāku vidi,” norāda Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs U.Muskovs.

LA.lv